Przypomnijmy, siedmioro posłów Nowoczesnej opuściło ostatnio swój klub parlamentarny i przeszło do nowo utworzonego klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Poseł Andrzej Halicki uważa, że była to dobra decyzja i mogą oni stanowić przykład dla swoich kolegów i koleżanek.

Andrzej Halicki w "Sygnałach dnia" przekonywał, że Koalicja Obywatelska "wciąż istnieje". Ujawnił również, że "będzie się poszerzać".

Przejście posłów nie jest przeszkodą dla tego projektu.

- stwierdził Halicki.

Jest to wybór części parlamentarzystów Nowoczesnej, a nie nasz. To są osoby, które współpracowały z nami bardzo długo i jeżeli chodzi o proces integracyjny, to dokonały tego wyboru już dziś. Też są dobrym przykładem dla innych, na przyszłość.

- powiedział Halicki.

Słowa posła PO wskazują na to, że nie musi być to wcale ostatnia tura transferów z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. Tym samym istnienie klubu Nowoczesnej znów wisi na włosku, gdyż klub ma tylko 15 posłów i odejście jednego posła spowoduje ponownie, że Nowoczesna stanie się kołem. Co na to Halicki?

Drzwi są otwarte, będziemy tworzyć jak najszerszy układ koalicyjny. Uważam, że będziemy się integrować w dalszym ciągu.

- zakończył.

Poseł Platformy Obywatelskiej poinformował też, że będą prowadzone negocjacje z PSL ws. wspólnych list przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Przed nami dwie kampanie, europejska i ta krajowa. Wszystkie środowiska polityczne, które mają charakter prodemokratyczny, proeuropejski, a więc będą stać na straży porządku konstytucyjnego, a także odbudowania naszego miejsca w Europie, powinny współdziałać razem i powinny stworzyć jeden wspólny blok. Wybory samorządowe pokazały, że jest to działanie skuteczne.
- mówił Andrzej Halicki.