Halicki nie wyklucza kolejnych przejść z Nowoczesnej do PO. Te słowa nie pocieszą Lubnauer!

Andrzej Halicki / Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiele wskazuje na to, że niewykluczone są kolejne transfery z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. Mówił o tym poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki, który był gościem redaktor Katarzyny Gójskiej w porannych "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki. Nad Katarzyną Lubnauer i Nowoczesną zbierają się coraz ciemniejsze chmury.

Przypomnijmy, siedmioro posłów Nowoczesnej opuściło ostatnio swój klub parlamentarny i przeszło do nowo utworzonego klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Poseł Andrzej Halicki uważa, że była to dobra decyzja i mogą oni stanowić przykład dla swoich kolegów i koleżanek.

Andrzej Halicki w "Sygnałach dnia" przekonywał, że Koalicja Obywatelska "wciąż istnieje". Ujawnił również, że "będzie się poszerzać".

Przejście posłów nie jest przeszkodą dla tego projektu.

- stwierdził Halicki.

Jest to wybór części parlamentarzystów Nowoczesnej, a nie nasz. To są osoby, które współpracowały z nami bardzo długo i jeżeli chodzi o proces integracyjny, to dokonały tego wyboru już dziś. Też są dobrym przykładem dla innych, na przyszłość.

- powiedział Halicki.

Słowa posła PO wskazują na to, że nie musi być to wcale ostatnia tura transferów z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej. Tym samym istnienie klubu Nowoczesnej znów wisi na włosku, gdyż klub ma tylko 15 posłów i odejście jednego posła spowoduje ponownie, że Nowoczesna stanie się kołem. Co na to Halicki?

Drzwi są otwarte, będziemy tworzyć jak najszerszy układ koalicyjny. Uważam, że będziemy się integrować w dalszym ciągu.

- zakończył.

Poseł Platformy Obywatelskiej poinformował też, że będą prowadzone negocjacje z PSL ws. wspólnych list przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Przed nami dwie kampanie, europejska i ta krajowa. Wszystkie środowiska polityczne, które mają charakter prodemokratyczny, proeuropejski, a więc będą stać na straży porządku konstytucyjnego, a także odbudowania naszego miejsca w Europie, powinny współdziałać razem i powinny stworzyć jeden wspólny blok. Wybory samorządowe pokazały, że jest to działanie skuteczne.
- mówił Andrzej Halicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niszczyciel rakietowy USA płynie do Odessy

zdjęcie ilustracyjne / Alan J. Baribeau Wikipedia.org

  

Do Odessy na południu Ukrainy zmierza amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook, który wpłynął dziś na Morze Czarne i jest kolejną jednostką NATO w tym regionie po zaostrzeniu się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu o żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej.

Sztab marynarki wojennej Ukrainy potwierdził, że USS Donald Cook zawinie do Odessy 25 lutego. Po informacji, że Amerykanie wpłynęli na Morze Czarne, rosyjska agencja TASS przekazała, że do ich obserwacji Rosja wysłała mały okręt rakietowy Oriechowo-Zujewo i okręt zwiadowczy Iwan Churs.

USS Donald Cook uzbrojony jest m.in. w pociski manewrujące Tomahawk. Dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej oświadczyło, że niszczyciel uczestniczy „w operacji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie oraz wzmocnienia gotowości bojowej i potencjału marynarki wojennej wraz z sojusznikami z NATO i partnerami w regionie”.

Według Kijowa Rosjanie starają się przejąć kontrolę nad Morzem Azowskim i zablokować pracę ukraińskich portów w Mariupolu i Berdiańsku. Zgodnie z umowami dwustronnymi Morze Azowskie i Cieśnina Kerczeńska to wewnętrzne terytoria obu państw, które mają na nim swobodę żeglugi.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl