Niewidzialna ręka lobbystów?

  

Trwające w Sejmie prace nad zmianami w prawie o ruchu drogowym budzą bardzo wiele emocji. Nowe przepisy mają poważnie uderzyć w małe przedsiębiorstwa zajmujące się m.in. kontrolą pojazdów.

Wszystko przez sześć dodatkowych opłat, które mają zostać wprowadzone. I to tylko jeden przykład kontrowersyjnych przepisów procedowanych w Sejmie. Ich autorem jest Ministerstwo Infrastruktury, które chce w ten sposób dostosować polskie prawodawstwo do unijnej dyrektywy dotyczącej ruchu drogowego. Jednak już teraz widać, że projekt zmian jest dużo bardziej restrykcyjny, niż każe Bruksela. Przypadek? Trudno nie mieć wątpliwości, czy aby nie grzebała w nich niewidzialna ręka lobbystów działających w interesie zachodnich koncernów. Przecież wprowadzenie przepisów w tym kształcie to poważny cios dla polskiej branży transportowej, osłabiający jej konkurencyjność.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl