Bez wiz do USA? Szef Gabinetu Prezydenta ujawnia: To nieodległa perspektywa czasowa

Krzysztof Szczerski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wszystko wskazuje na to, że kwestia zniesienia wiz do USA dla Polaków już wkrótce może zostać pozytywnie rozwiązana. Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski wskazuje, że nasze wskaźniki odmów zbliżą się do granicy wejścia do programu znoszącego wizy. „Wydaje się, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia” - dodaje Szczerski.

Czekamy na raport z podsumowania amerykańskiego roku wizowego. Nasze wskaźniki odmów zbliżą się do granicy wejścia do programu znoszącego wizy – mówił w audycji „Sygnały dnia” Krzysztof Szczerski.  
 
W rozmowie z Katarzyną Gójską szef Gabinetu Prezydenta zwrócił uwagę, że zarówno administracja amerykańska jak i Kongres przychylają się do kwestii zniesienia wiz dla Polaków.

To wymaga dużo pracy i działań lobbingowych na rzecz Polski. Ze sprawą wiążą się też dwustronne porozumienia polsko-amerykańskie. Mam nadzieję, że MSWiA te kroki podejmie i będziemy mogli wypełnić wszystkie warunki, by wizy zostały zniesione.
- mówił Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski podkreśla, że przyspieszenie kwestii zniesienia wiz dla Polaków, to efekt rozmów prezydentów USA i Polski.
 
Jest wola, by ten proces pozytywnie zakończyć. I byłaby to nieodległa perspektywa czasowa, powiedzmy roku. To efekt rozmowy prezydenta Dudy z prezydentem Trumpem.
- mówił w „Sygnałach Dnia” Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister ujawnił, że po stronie amerykańskiej jest zgoda na to, aby zintensyfikować działania w tej sprawie.

Jest zgoda co do tego, by podjąć w kolejnym roku kolejne działania administracji amerykańskiej ale i w Kongresie  [...] Po stronie Kongresu i administracji amerykańskiej istnieje zgoda, by podjąć wysiłki, które pozwolą na decyzje o zniesieniu wiz dla Polaków.
- mówił Krzysztof Szczerski.

Pytany o Fort Trump i stałą obecność żołnierzy USA w Polsce, szef Gabinetu Prezydenta zwrócił uwagę, że wydaje się, iż jesteśmy już blisko osiągnięcia konsensusu w tej sprawie.

Po stronie amerykańskiej jest pozytywna odpowiedź na oczekiwanie prezydenta Polski. To zwiększenie bezpieczeństwa Polski i całego regionu. Wydaje się, że jesteśmy blisko osiągnięcia porozumienia. Po stronie USA jest pozytywna odpowiedź na oczekiwania w sprawie tzw. Fort Trump wyrażone przez prezydenta Andrzeja Dudę. Polska może stać się bazą dla amerykańskiej struktury bezpieczeństwa w regionie.
- tłumaczył prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl