Nowe technologie pomogą w wydobyciu ropy i gazu

zdjęcie ilustracyjne / TheDigitalArtist; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Lundin Norway jest w posiadaniu wielu złóż ropy, a roczny przychód firmy wynosi 2 miliardy USD, tym samym plasując firmę na drugim miejscu pod względem wielkości wśród firm wydobywczych w Norwegii. Obecnie firma ma udziały w 61 pozwoleniach na wydobycie na szelfie norweskim, spośród których operuje 34 pozwoleniami. Teraz w wydobyciu mają pomóc specjalne symulacje złóż.

Dane są jednym z najbardziej wartościowych zasobów w inteligentnym świecie, a poziom danych gromadzonych w branży ropy i gazu rośnie w postępie geometrycznym. Wraz ze zmianą położenia pól wydobywczych z tradycyjnych do bardziej niespotykanych obszarów, na przykład z lądu na morze, a nawet w regionach polarnych, firmy poszukiwawczo-wydobywcze coraz bardziej polegają na rozwiązaniach informatycznych. Więcej danych oznacza konieczność lepszego wykorzystania eksploracji danych, co zwiększa prawdopodobieństwo odkrycia zasobów ropy i opanowania rynku. Aby pozyskać więcej danych i zwiększyć zyski, firma Lundin wdrożyła nowe rozwiązania symulacji złóż ropy, które eliminują wiele technicznych i środowiskowych problemów w prowadzeniu działalności poszukiwawczo-wydobywczej na morzu, co z kolei zwiększa wydajność samego wydobycia.
 
Nowe rozwiązania generują ogromne ilości danych. Tu pojawił się pewien problem - przechowywanie coraz większych ilości danych. Poza tym 60% danych firmy Lundin to tak zwane zimne dane. Skalowalność poprzedniego systemu pamięci w żywej sieci była niewystarczająca i nie obsługiwała pamięci wielowarstwowej. Z tego właśnie względu wszystkie dane firmy przechowywane były w przeszłości na drogich dyskach SAS, co oznaczało wysoki całkowity koszt posiadania. Wiązała się z tym również niska wydajność przetwarzania danych, wysokie zapotrzebowanie na energię i rosnące koszty, a także dostęp do niezawodnego odtwarzania awaryjnego danych.
 
Celem firmy Lundin było ulepszenie infrastruktury pamięci w celu sprostania poniższym wymaganiom dotyczącym tak nieustrukturyzowanych danych, jak i danych aplikacji:
 
- zmniejszenie kosztów,
- wdrożenie solidnych, bezpiecznych, elastycznych, skalowalnych i wydajnych kosztowo rozwiązań,
- zaspokojenie przyszłych potrzeb przechowywania danych,
- współpraca z usługami w chmurze.

Rozwiązania informatyczne i komunikacyjne firmy Huawei wdrożone zostały w 45 krajach i regionach na całym świecie i obsługują czołowych 20 przedsiębiorstw ropy i gazu na świecie.
 
Elastyczna, skalowalna architektura rozwiązania OceanStor 9000 spełnia przyszłe wymagania w zakresie zwiększania pamięci, a przy tym obejmuje funkcję InfoTier oddzielającą przetwarzanie od przechowywania dużych ilości zimnych danych w żywej sieci.
 
Położone w Lysaker w okolicy Oslo główne centrum danych Lundin ma dość przestrzeni serwerowej do umieszczenia w nim nowej platformy Network Attached Storage przy zachowaniu bieżącego rozwiązania przechowywania.
 
Rozwiązanie OceanStor 9000 wykorzystuje w pełni symetryczne, rozproszone systemy przechowywania, które obsługują wysoko wydajny dostęp odczytu i zapisu, płynne skalowanie z trzech do 288 węzłów, do 100 PB pojemności w pojedynczym systemie plików, a ponadto obejmuje własnościową technologię akceleracji InfoTurbo firmy Huawei. Dlatego też systemy OceanStor 9000 umożliwiają uproszczone zarządzanie i konserwację, a także eliminują silosy danych powodowane zwielokrotnieniem przestrzeni nazw. Pojemność i charakterystyka wydajności systemu OceanStor 9000 firmy Huawei zostały opracowane w celu usunięcia wszystkich problemów związanych z przechowywaniem danych.
 
Tymczasem system OceanStor 9000 InfoReplicator zapewnia ochronę danych przez kody usuwania ustanawiane i kontrolowane na poziomie katalogów. Foldery i pliki mogą być kopiowane na wielu systemach OceanStor 9000 poprzez połączenia IP w sieciach LAN lub WAN.
 
System pamięci obsługuje i konfiguruje zdalną replikację, jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie jest możliwe odzyskanie danych. Jednym z wymagań projektu Lundin był wskaźnik RPO na poziomie jednego dnia i z czasem RPO 30 minut.
 
Funkcja OceanStor 9000 InfoTier Dynamic Storage Tiering (DST) umożliwia przechowywanie i przenoszenie plików między urządzeniami charakteryzującymi się różnymi poziomami wydajności zależnie od właściwości pliku. Dzięki temu InfoTier umożliwia dostosowywanie prędkości przetwarzania i wielkości pojemności do konkretnego użytkownika, co zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni, lepsze zarządzanie dostępem i niższe koszty wdrożenia rozwiązania.
 

Funkcja wielowarstwowej pamięci rozwiązania Huawei OceanStor 9000 jest konkretną odpowiedzią na wymagania firmy Lundin w zakresie oddzielnego zarządzania gorącymi i zimnymi danymi, zwiększenia wydajności pamięci i analityki danych oraz zwiększenia wydajności przetwarzania.
 
Rozwiązanie OceanStor 9000 Huawei zajmuje tylko 1,2 szafki, o 73% mniej niż 4,5 szafki zajmowane przez stary system, co pozwala nam oszczędzić kosztowną przestrzeń. Jednocześnie firma Huawei potrzebowała zaledwie miesiąca na przeniesienie 1 PT danych na platformę OceanStor 9000, co oznacza zwiększenie szybkości o 70% w porównaniu do poprzednich rozwiązań. Byliśmy naprawdę zaskoczeni możliwościami produktu Huawei, a jeszcze bardziej zaskoczył nas profesjonalizm usług firmy
- skomentował Martin Leslie, kierownik informatyki w Lundin Norway.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PR Newswire, centrumprasowe.pap.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyciek oleju do Narwi. Straż pożarna: Mamy ustawione trzy zapory

zdjęcie ilustracyjne / By Ryszard Smulik - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40148157

  

Po wycieku oleju do Narwi, w miejscach, gdzie zostały w sobotę rozstawione zapory, rzeka jest już czysta - poinformował dzisiaj oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Makowie Mazowieckim mł. kpt. Bartosz Kołodziejski. Jak podkreślił, obecnie na Narwi działają zapory, które doczyszczają rzekę.

- Na chwilę obecną mamy ustawione trzy zapory, które zostały rozstawione w dniu wczorajszym w miejscowości Sieluń - dwie i jedna w miejscowości Różan, które zabrały praktycznie cały ten film olejowy (cienka warstwa cieczy - PAP) z rzeki i teraz jest ustawiona czwarta zapora w miejscowości Łachy, gmina Rzewnie, która ma zebrać już takie resztki, które się jeszcze unoszą na rzece tego filmu olejowego. Taka zapora doczyszczająca

 - powiedział Kołodziejski.

Jak podkreślił, w "miejscach, gdzie zapora została wcześniej rozstawiona, rzeka jest już czysta, nie ma żadnych śladów substancji, wszystko zostało wchłonięte w zapory".

Dopytywany, kiedy zakończą się działania straży i kiedy rzeka będzie czysta, odpowiedział, że stanie się to w niedzielę.

W sobotę doszło do wycieku oleju turbinowego z zakładu Energa Elektrownie Ostrołęka. Olej wpłynął do kanału zrzutowego uchodzącego do rzeki Narwi. Według ministerstwa środowiska, ilość wyciekłej substancji szacuje się na 3-5 ton. Zanieczyszczeniu uległa Narew na odcinku 35 km.

Skutki zdarzenia monitorują Inspektorzy Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce.

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział kontrolę WIOS w zespole elektrowni Energa w Ostrołęce. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl