Hojnisz bezbłędna na strzelnicy, ale poza podium

Monika Hojnisz / By Picture taken by Uploader - Picture taken by Uploader, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55489722

  

Monika Hojnisz zajęła piąte miejsce w biathlonowym sprincie (7,5 km) Pucharu Świata w Hochfilzen. Wygrała Włoszka Dorothea Wierer, która od Finki Kaisy Makarainen była szybsza o zaledwie 0,6 s. Polka do triumfatorki straciła 28,2.

Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Jekatierina Jurłowa-Percht - 24,4 straty, a czwarta była Włoszka Lisa Vittozzi - 25,3. Hojnisz i Jurłowa były bezbłędne na strzelnicy, a pozostałe zawodniczki miały po jednej karnej rundzie.

Z Polek w sobotnim biegu na dochodzenie wystąpi jeszcze Kamila Żuk, która po trzech niecelnych strzałach została sklasyfikowana na 48. pozycji - 1.54,1.

Kinga Zbylut była 61. - 2.14,7, a Karolina Pitoń 85. - 3.23,7.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policja wzięła się za nawołujących do nienawiści. Już ponad 20 osób zatrzymanych

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska - podała dziś Komenda Główna Policji.

W komunikacie KGP poinformowano, że policja po niedzielnym ataku na Pawła Adamowicza odnotowała wzmożoną liczbę zgłoszeń dotyczących obraźliwych wpisów internetowych, gróźb karalnych kierowanych telefonicznie oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa wobec prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców i polityków z różnych ugrupowań.[polecam:https://niezalezna.pl/254747-coraz-wiecej-zatrzymanych-za-mowe-nienawisci-wsrod-nich-popularny-patostreamer-i-jego-matka]

Zgłoszeniami zajęło się Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, oraz komendy wojewódzkie. Zebrane dane przekazywano policjantom operacyjnym, którzy je sprawdzali i dokonywali kolejnych ustaleń. Wytypowane osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do komend.[polecam:https://niezalezna.pl/255132-t-sakiewicz-o-walce-z-mowa-nienawisci-trzeba-to-robic-bez-hipokryzji]

Zatrzymani po przekazaniu zgromadzonych w tych sprawach materiałów dowodowych prokuratorom usłyszeli zarzuty. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Łącznie od poniedziałku policjanci zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o nawoływanie do nienawiści.[polecam:https://niezalezna.pl/254702-aktorka-klatwy-przerwala-spektakl-bez-fragmentu-o-zbiorce-na-platnego-morderce]

KGP w komunikacie wystosowała apel o rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z portali i komunikatorów internetowych. „Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami” - podkreśliła.

„Funkcjonariusze w całym kraju na bieżąco monitorują sieć i mają możliwości ustalenia i zatrzymania sprawców tego typu przestępstw oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej” - zapewniła policja. O „opamiętanie i refleksję” apelował również szef MSWiA Joachim Brudziński, podkreślając jednocześnie, że w tej sprawie działania policji będą „konsekwentne i surowe”.

KGP w komunikacie podziękowała też tym, którzy wykazali się czujnością, przekazując policji informacje o bezprawnych wpisach czy telefonach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl