Autostrada A2 jest częściowo przejezdna

/ policja.pl

  

Czetry pojazdy zderzyły się na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Łowicz w kierunku Warszawy. Udało się oczyścić jeden pas ruchu. Trasa w stronę Warszawy znów jest przejezdna.

Przejezdny jest jeden z pasów ruchu na autostradzie A2 w kierunku Warszawy między węzłami Łódź-Północ i Łowicz

- poinformował dyżurny ruchu łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA. Trasa była zablokowana po 

Kierowcy podróżujący w stronę stolicy mogą korzystać z lewego pasa ruchu. Zablokowany jest pas prawy, który ma zostać udrożniony w ciągu dwóch godzin.

Autostrada A2 w kierunku Warszawy była nieprzejezdna przez godzinę po wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe i ciężarówka. Do zderzenia, w wyniku którego poszkodowana została jedna osoba, doszło po godz. 20 na 382. kilometrze trasy w okolicach miejscowości Baranówka (Łódzkie). Policja wyznaczyła objazdy - od węzła Stryków drogą krajową nr 14 oraz drogą wojewódzką nr 704 i powrót na A2 na węźle Łowicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl/PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl