Sprawca ataku w Strasburgu zastrzelony! Akcja policji w jednej z dzielnic miasta

Cherif Chekatt, domniemany sprawca wtorkowej strzelaniny w Strasburgu, w której zginęły 3 osoby, został zastrzelony podczas policyjnej akcji w podmiejskiej dzielnicy Neudorf w Strasburgu.

Zdjęcie ilustracyjne
By Nerban Del Burn - Photograph by Nerban Del Burn, CC BY-SA 2.0 fr, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2082869

Obława na Chekatta z udziałem grupy interwencyjnej RAID i przy wsparciu śmigłowca rozpoczęła się około godz. 21.00. Akcję policyjną podjęto na pograniczu dzielnic Meinau i Neudorf, gdzie we wtorek wieczorem urwał się ślad za napastnikiem.

Chekatt strzelał do policji, zanim sam został zastrzelony w magazynie, w którym się ukrywał przy ulicy Lazaret.

We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga mężczyzna otworzył ogień do ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc 13 innych, w tym obywatela RP. 

Zamachowiec, który zbiegł z miejsca zdarzenia, został postrzelony przez funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Poszukiwany był przez kilka dni. Wczoraj policja wystosowała list gończy za domniemanym sprawcą - 29-letnim Cherifem Chekattem.

Śledczy skłaniają się ku koncepcji, że atak miał podłoże terrorystyczne. Sprawca był notowany w tzw. kartotece "S", co oznacza, że mógł stanowić "zagrożenie terrorystyczne".

 

 

Źródło: niezalezna.pl, bfmtv.com, PAP

#Cherif Chekatt #Strasbourg

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo