Profesjonalni instruktorzy przez kilka godzin doskonalili wiedzę oraz umiejętności strzeleckie przybyłych na zajęcia. Najważniejszym, spośród zorganizowanych punktów, było strzelanie z karabinka kbs Beryl oraz karabinu maszynowego. Ponadto strzelcy doskonalili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki, rozkładania i składania broni oraz nawiązywania łączności i zasad prowadzenia korespondencji radiowej — czytamy.

Każdy z punktów dla większości stanowił przypomnienie posiadanej wiedzy, ponieważ członkowie jednostki z Nowej Soli nie pierwszy raz uczestniczyli w tego typu zajęciach. Samodzielna Jednostka Strzelecka współpracuje z brygadą od 2013 roku. Przez pięć lat Strzelcy uczestniczyli w licznych szkoleniach, a także ćwiczeniach, m.in. Puma-15 i Leopard-17 — podaje 10. BKPanc.

Żołnierze z dywizjonu przeciwlotniczego z dużym zaangażowaniem przekazywali wiedzę podczas szkolenia. Każdy z przeciwlotników zwracał uwagę na najmniejszy szczegół, aby wyeliminować wszelkie błędy popełniane przez Strzelców.

Po kilku godzinach spędzonych na strzelnicy, pod nadzorem przeciwlotników z pancernej brygady, Strzelcy wrócili do Nowej Soli. Kolejne szkolenia odbędą się w przyszłym roku — informuje świętoszowska jednostka.