W pięciu wykorzystywali dziewczynkę. Jednym z oprawców był... brat

/ Alexas Fotos

  

Pięciu mężczyzn odpowie przed sądem za wykorzystywanie seksualnie małoletniej dziewczynki. Mieli się tego dopuszczać przez kilka lat. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z podrzeszowskich miejscowości w wieku od 40 do 66 lat – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie prok. Artur Grabowski.

Prokuratura oskarżyła Mariusza N., Grzegorza D., Franciszka D., Andrzeja M. i Franciszka K., o to, "że na przestrzeni kilku lat, wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych, z małoletnią poniżej lat 15".

Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z nich to brat przyrodni dziewczynki, która obecnie ma niespełna 14 lat. W toku śledztwa nie udało się dokładnie ustalić, od kiedy oskarżeni mieli zacząć ją wykorzystywać seksualnie. Trwało to prawdopodobnie przez 3-4 lata.

Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Trzech z nich przebywa – postanowieniem sądu – w areszcie. Wobec jednego zastosowano zakaz opuszczania kraju, połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Wobec piątego z mężczyzn Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił zastosowany przez sąd niższej instancji areszt. Obecnie wobec niego nie są stosowane żadne środki zapobiegawcze.

Za popełnione przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości oskarżonym grozi więzienie od 2 do 12 lat. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl