Rolnicy znów blokowali drogę

/ lodzka.policja.gov.pl/

  

Przywrócono normalny ruch w stronę Wrocławia na drodze ekspresowej S8 w okolicach Rawy Mazowieckiej (Łódzkie). Nie ma już utrudnień związanych z protestem rolników w tym miejscu - poinformował asp. Arkadiusz Milewski z rawskiej policji.

"Pikietujący zeszli z drogi. Ruch na drodze S8 został całkowicie udrożniony. Protestujący znajdują się na parkingu w miejscowości Przewodowice. Czekają na autokar, który ma ich przewieźć do Warszawy, gdzie zamierzają kontynuować swój protest"

– poinformował obecny na miejscu asp. Milewski.

Droga S8 w kierunku Wrocławia była zablokowana przez kilka godzin. W południe grupa kilkudziesięciu rolników rozpoczęła protest przy zakładach mięsnych w Rawie Mazowieckiej. Następnie zablokowali ruch na drodze S8 na wysokości tej miejscowości, maszerując trasą w stronę Warszawy. Policja podkreśla, że był to niezapowiedziany protest.

Demonstrujący domagali się rozmów z przedstawicielem Ministerstwa Rolnictwa, któremu chcieli przedstawić sytuację na rynku mięsnym, głównie chodzi o ceny skupu oraz sprowadzania do kraju mięsa zza granicy. Domagali się też dymisji głównego weterynarza kraju.

"Boli nas to, że taki kraj, jak Belgia, gdzie również występuje choroba ASF, może eksportować mięso do Polski. A nasze mięso nie wyjeżdża nigdzie, chociaż jesteśmy w tej samej Unii Europejskiej i przestrzegamy wszystkich zasad związanych z zagrożeniem ASF. Nie możemy eksportować mięsa ani na Ukrainę, ani na Litwę. Do nas może zaś trafić wszystko"

– podkreślali pikietujący rolnicy.

Dodawali, że w marketach w Polsce przeważają produkty rolnicze z innych państw. Zapowiedzieli, że to nie ostatni tego typu protest.

Asp. Milewski zapewnił, że dzięki wyznaczonym objazdom na S8 nie tworzyły się korki. Ruch w kierunku Warszawy odbywał się normalnie. Protestujących nie udało się wylegitymować i ukarać; zostali pouczeni przez policjantów.

To kolejny protest rolników. W środę na autostradzie A2 na odcinku Łódź – Warszawa, na wysokości Brwinowa, pikietowało kilkudziesięciu rolników z ruchu AGROunia, którzy zablokowali drogę. Rolnicy domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF. Żądali też audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcieli "uzdrowienia Izb Rolniczych".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Poznań najlepszym celem podróży?

/ annajelec

  

Stolica Wielkopolski może zostać najlepszym tegorocznym celem podróży w Europie. Do głosowania w konkursie European Best Destinations 2019 zachęca Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT).

Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku bierze udział w plebiscycie na najlepszy europejski kierunek turystyczny. Głosy można oddawać do 5 lutego, wchodząc na stronę glosujnapoznan.pl.

Organizatorem plebiscytu jest European Best Destinations - działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie. Prowadzony przez nią serwis internetowy europeanbestdestinations.com jest jedną z najchętniej odwiedzanych stron poświęconych turystyce w Europie.

Każdego roku do konkursu jest nominowanych dwadzieścia miast. PLOT przekonuje, że w tegorocznej rywalizacji, w gronie takich miast jak Londyn, Wiedeń, Rzym, Ateny czy Berlin stolica Wielkopolski nie jest bez szans.

Według PLOT, Poznań został nominowany w konkursie ze względu na swoją autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty.

"Jak podkreślają organizatorzy, nie bez znaczenia są także takie walory jak bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych. O sukcesie Poznania stanowi także różnorodność jego oferty. Składają się na nią nie tylko zabytki i klasyczne muzea, ale także innowacyjne i interaktywne placówki"

– podała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Jak dodano, wiele osób kojarzy także Poznań z klubem piłkarskim Lech, jedną z atrakcji turystycznych jest sam stadion. Coraz większe znaczenie ma w Poznaniu także turystyka zakupowa.

Prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak powiedział, że udział w konkursie to szansa na szersze zaistnienie miasta w świadomości turystów i branży turystycznej. Jego dotychczasowi laureaci z poprzednich lat zaobserwowali znaczny wzrost liczby turystów.

W 2018 roku zwycięstwo w konkursie na najlepszy europejski kierunek turystyczny odniósł Wrocław. Laureatami poprzednich edycji konkursu były m.in. Porto, Zadar i Bordeaux. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl