TV Republika w rocznicę stanu wojennego - oglądaj

TV Republika / Telewizja Republika/screen

  

37 lat temu, w nocy rozpoczął się stan wojenny przygotowany przez komunistyczną władzę i gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Jeszcze na kilkadziesiąt minut przed północą rozpoczęła się akcja „Azalia”, mająca na celu opanowanie i wyłączenie obiektów teletransmisyjnych oraz central telefonicznych. Zaraz po północy zamilkły telefony. Więcej o wydarzeniach tamtych dni dziś w Telewizji Republika.

W trakcie trwania stanu wojennego internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością” a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji.

W Telewizji Republika o stanie wojennym mówić będą m.in. Tadeusz Płużański, Rafał Dmochowski, Janina Jadwiga Chmielowska, Jan Rulewski, Anna Kołakowska, Andrzej Gwiazda, Joanna Duda-Gwiazda.

Dzisiejsza ramówka Telewizji Republika:

15:45 - Tadeusz Płużański - publicysta, historyk

17:20 - Rafał Dmochowski - artysta, plastyk, Janina Jadwiga Chmielowska - opozycjonistka, publicystka

17:36 - Jan Rulewski - PO-KO

17:53 - Anna Kołakowska - działaczka Solidarności, najmłodszy polityczny więzień PRL

20:00 - Andrzej Gwiazda, Joanna Duda-Gwiazda

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, telewizjarepublika.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czesi chcą międzynarodowych patroli

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/włodi/CC BY-SA 2.0

  

Minister spraw wewnętrznych Czech Jan Hamaczek zapowiedział dzisiaj podjęcie starań o to, by w miastach, gdzie pracuje dużo zagranicznych robotników, czeską policję wspierali policjanci z Polski, Słowacji, Rumunii i Bułgarii.

Wskazał na dobre doświadczenia takich wspólnych patroli z policjantami z Polski i Słowacji w mieście Mlada Boleslav jesienią zeszłego roku. Tamtejsza fabryka samochodów Skoda oraz jej podwykonawcy zatrudniają wielu cudzoziemców. Hamaczek podkreślił, że projekt się sprawdził. Teraz czeska policja postanowiła zwrócić się do partnerów z zagranicy i pozyskać na dłuższe pobyty policjantów z innych krajów.

Szef resortu spraw wewnętrznych chce, aby wspólne patrole były częścią polityki kierownictwa całej policji, a nie tylko regionalnych komend.

„Jeżeli udałoby się nam sprowadzić tych policjantów, to byliby kierowani do straży granicznej, a jeżeli będzie taka potrzeba, to i do innych formacji w miejscowościach, gdzie znajdują się strefy przemysłowe i gdzie jest wielu zagranicznych robotników”

– oświadczył szef MSW i zapowiedział rozmowy ze związkiem miast i gmin Republiki Czeskiej.

„Pobyty zagranicznych policjantów trwałyby kilka miesięcy. Jesteśmy przygotowani do pokrycia związanych z tym wydatków”

– powiedział.

Jego zdaniem do realizacji tych planów nie są potrzebne żadne dodatkowe regulacje prawne. Dodał, że chodzi raczej o kilkudziesięciu funkcjonariuszy, a nie o setki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl