A miało być tak pięknie... Rosjanie chwalili się fałszywym robotem!

Zachwyty nad stworzonym przez Rosjan "robotem" nie trwały długo / fot. mat.pras.

"Borys" - imponujący robot i cud technologii miał być objawieniem dorocznego forum technologicznego i okazją do pokazania światu wysokiego poziomu rosyjskich inżynierów. Po początkowych zachwytach szybko okazało się jednak, że show z Borysem w roli głównej to kompletna mistyfikacja, a robot to tak naprawdę... przebrany mężczyzna!

Zaprojektowany przez Rosjan "android" tańczył i liczył na głos podczas jednej z konferencji dotyczących nowinek technologicznych „ProjeKTOrija” w Jarosławiu. Przekaz, jaki miał pójść w świat był jasny: rosyjscy inżynierowie nie mają sobie równych. Po pierwszej fali zachwytów atmosferę zepsuło ujawnienie mistyfikacji. Okazało się, że "Borys" to tak naprawdę przebrany za robota mężczyzna. Obserwujący taneczne show robota eksperci szybko zauważyli, że w konstrukcji modelu brakuje elementów niezbędnych do poruszania się robota - m.in. zewnętrznych czujników. Wątpliwości wzbudził również fakt, że "genialni" twórcy nie dysponowali szczegółową dokumentacją techniczną dotyczącą androida. Dodatkowo w internecie znaleziono identyczny kostium o nazwie "Robot Alosza". Fake newsa zdążyły udostępnić rosyjskie "Wiesti". Gwoździem do trumny okazały się zdjęcia zarejestrowane przez media Michaiła Chodorkowskiego, na których ewidentnie widać, że "Borys" to żaden cud techniki, ale zwykły przebieraniec. Po ujawnieniu fotografii, reportaż o "Borysie" został usunięty z "Wiesti".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, 9gag.com, bezprawnik.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl