Ukraina: tysiące chorych na odrę

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/valelopardo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia na odrę na Ukrainie zachorowało ponad 2,6 tys. osób, a od początku roku do lekarzy zgłosiło się prawie 47 tys. chorych. Wśród regionów z największą ilością zachorowań są też te graniczące z Polską.

Informację o liczbie chorych podało ukraińskie ministerstwo zdrowia.

Najwięcej zachorowań odnotowano w zachodnich regionach, gdzie są najniższe wskaźniki szczepień przeciwko odrze

- podał resort.

Miejsca z największą ilością chorych to sąsiadujący z Polską obwód lwowski, w którym na odrę od początku roku chorowało ponad 10 tys. osób, iwano-frankiwski (ponad 4,8. tys.), graniczący z Polską zakarpacki (ponad 4,3 tys.) oraz tarnopolski (ponad 3 tys.). W Kijowie na odrę zachorowało ponad 2,7 tys. osób.

W 2018 r. w związku z komplikacjami po odrze zmarło na Ukrainie 15 osób: czworo dorosłych i 11 dzieci.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia ponownie zaapelowało o szczepienia ochronne, które są bezpłatne dla wszystkich do 18. roku życia. Darmowe szczepionki przysługują także wojskowym, uczestnikom operacji na wschodzie kraju, studentom, nauczycielom i pracownikom placówek zdrowotnych.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podawało, że w ub.r. w 30 europejskich krajach zanotowano 14 451 przypadków zachorowań na odrę, podczas gdy w 2016 r. były to 4 643 przypadki.

Epidemiolodzy oceniają, że utrzymujące się rozprzestrzenianie się odry w Europie wynika z niedostatecznej liczby zaszczepionych. Wśród wszystkich zgłoszonych przypadków odry w 2017 r., które wystąpiły u osób o znanym statusie zaszczepienia, aż 87 proc. to osoby nieszczepione.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl/PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Projekt "Połączenia Lokalne" wchodzi w życie

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkali się z samorządowcami ws. rozwoju połączeń lokalnych.

Bardzo cieszę się na okoliczność tego spotkania, które ma służyć jako forum do wymiany myśli, zaprezentowania ustawy dotyczącej połączeń lokalnych

- mówił po spotkaniu premier.

Naszym pragnieniem jest, żeby gmina spotkała się z gminą, a powiat z powiatem. Według danych GUS ponad 3 mln pracowników dojeżdża do pracy w innej gminie

- wskazywał szef rządu.

Premier podkreślił, że "ogromny wysiłek, zmniejszenie możliwości pozyskania pracy w bliższym miejscu i duża strata czasu na dojazd".

To zjawiska z życia codziennego, którym chcemy zapobiegać. Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu. Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest nieefektywność. Decydujemy się na taki krok, który ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości

- mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl