Krzywonos będzie uczyła tolerancji w stołecznym tramwaju. Najnowszy pomysł Trzaskowskiego!

W najbliższą sobotę na warszawskie tory wyjedzie "Tramwaj Różnorodności". Celem akcji ma być promowanie wśród pasażerów otwartości na różnorodność i ideę równości, bez względu na płeć, rasę, tzw. orientację seksualną czy pochodzenie. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski przedstawił główne cele akcji, a także jej ambasadorów, wśród których jest Henryka Krzywonos. Nie wspomniał nic o planowanej od lutego 40 proc. podwyżce cen za przejazdy komunikacją publiczną w Warszawie.

Henryka Krzywonos
flickr.com/Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0

"Tramwaj Różnorodności" to specjalny tramwaj pokryty grafikami pokazującymi, że warszawskie tramwaje są miejscem, gdzie każdy pasażer może czuć się bezpieczne. Pojazd będzie kursował w najbliższą sobotę i niedzielę. Trwające 50 minut kursy odbędą się o godz. 11 i 13. Swoją trasę tramwaj rozpocznie i skończy na placu Narutowicza.

W środku pojazdu odbędzie się cykl debat z ambasadorami akcji. Są wśród nich m.in. Henryka Krzywonos, opozycjonistka z czasów PRL czy ambasador Palestyny Mahmoud Khalifa. Pomysł na akcję to podobno efekt zgłoszeń motorniczych, którzy codziennie spotykają się w prowadzonych przez siebie pojazdach z problemami braku tolerancji i agresji.

Na dzisiejszej konferencji przedstawiającej akcję prezydent stolicy Rafał Trzaskowski przypomniał, że 10 grudnia obchodzono Dzień Praw Człowieka.

"I to jest odpowiedni dzień, żeby mówić właśnie o różnorodności, pokazywać, że Warszawa otwarta jest dla wszystkich. Idea Tramwaju Różnorodności idealnie wpisuje się w to motto"

- mówił Trzaskowski.

Nie wspomniał nic o planowanej od lutego 40 proc. podwyżce cen za przejazdy komunikacją publiczną w Warszawie.

Podczas spotkania podkreślono, że stołeczni motorniczy zostali objęci systemem szkoleń, które pomogą im lepiej radzić w sobie w sytuacji, w której jeden z pasażerów zachowuje się agresywnie. Przejazd "Tramwajem Różnorodności" jest bezpłatny.

Rafał Trzaskowski pochwalił się swoją inicjatywą na Twitterze.

Pomysł komentowali internauci.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Warszawa #ceny biletów komunikacji publicznej #tolerancja #Tramwaj Różnorodności #Tramwaje Warszawskie #Henryka Krzywonos #Rafał Trzaskowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo