Lubnauer do Morawieckiego: „Wy już kończycie”. A po niej wyszedł jej były szef Petru... kurtyna!

Katarzyna Lubnauer / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer z sejmowej mównicy przekonywała, że przemówienie premiera Morawieckiego było jedynie dowodem na zbliżający się koniec rządów PiS. „Wy już się tak naprawdę kończycie” - grzmiała Lubnauer, jednak nie miała za dużo czasu na lansowanie swoich teorii, bo miejsce na mównicy musiała udostępnić... Ryszardowi Petru.

Od 3 lat obserwujemy, że zasadniczo zajmujecie się sami sobą. To co dzisiaj mamy, to rozumiem, że ma być jakiś kinderbal z okazji trzecich urodzin? Widzę, że nie macie już tak naprawdę pomysłu, co zaproponować Polakom, a jak będziemy wspominać te lata? No to zobaczmy. Afery plus, drożyzna plus. O 60% wzrosły koszty utrzymania rodzin przez te trzy lata. Kłamstwo plus. Dwa wyroki pana premiera. Rydzyk plus - mnóstwo pieniędzy dla Rydzyka. Smog plus - coraz więcej Polaków umiera od smogu. ASF plus - jedna czwarta gospodarstw może być zniszczona. Następnie, co mamy za to? Szkoła minus - likwidacja reformy edukacji. Inwestycje minus - 2017 najniższy od 20 lat. Proszę państwa. Jeszcze do tego dołóżmy widmo Polexitu.
- wyliczała z pasją Katarzyna Lubnauer.

Podzieliła się z posłami swoją nową teorią:

Powiedzmy śmiało - wy potykacie się o własne nogi. To już koniec waszych pomysłów na cokolwiek, co macie zaproponować Polakom. Realnie rzecz biorąc wy już się tak naprawdę kończycie.
- przekonywała Katarzyna Lubnauer.
 
Nie było jej jednak dane rozwinąć tej myśli, bo... musiała kończyć, a miejsce na mównicy zajął Ryszard Petru.

Symboliczne i zabawne zarazem.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, sejm.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Promować i chronić mniejszości religijne". Szef polskiej dyplomacji prowadzi wyjątkowe obrady RB ONZ

Jacek Czaputowicz, / Tymon Markowski/MSZ

  

Zwiększanie bezpieczeństwa osób należących do mniejszości religijnych w konflikcie zbrojnym jest przedmiotem obrad RB ONZ w formule Arria, którym przewodniczy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Podkreślił on, że obowiązek ochrony ofiar ciąży na wszystkich.

Trwające właśnie obrady zbiegły się z obchodami Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie, ustanowionego rezolucją Zgromadzenia Ogólnego przyjętą 28 maja. Autorem inicjatywy była Polska.

„Dzień ma przypomnieć o naszej wspólnej odpowiedzialności, aby promować i chronić prawa człowieka ludzi reprezentujących mniejszości religijne. Odpowiedzialność ta obejmuje zachowanie swobodnego prawa do wyznawania religii oraz wspieranie międzyreligijnego i międzywyznaniowego dialogu, aby zwalczyć nienawiść na tle religijnym, podburzanie i przemoc”

– podkreślił.

Wyraził przekonanie, że będzie to instrumentalne w mobilizowaniu społeczności międzynarodowej, by bardziej angażowała się w działania zmierzające do upamiętnienia ofiar i wspomagania ocalałych, którzy zbyt często są zapomniani i pozostawieni samymi sobie.

„Mamy także nadzieję, że przyczyni się do zwalczania przestępstw wynikających z nienawiści oraz aktów przemocy z powodów religijnych lub przekonań, a także wzmocni szacunek dla różnorodności religijnej"

- dodał.

Spotkanie zorganizowała Polska we współpracy z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, a spoza Rady Bezpieczeństwa - Brazylią, Kanadą i Jordanią. Odbywa się ono w formule Arria (od nazwiska wenezuelskiego dyplomaty Diego Arrii). Posiedzenie w formule Arria pozwala na udział w dyskusji państw niebędących członkami RB oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

W obradach wzięła udział m.in. wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet, która przemawiała za pośrednictwem wideokonferencji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl