Szykują farsę w Sejmie? PO chce... odwołać rząd

W porządku obrad Sejmu znalazł się wniosek Platformy Obywatelskiej, która wnosi o wotum nieufność wobec rządu. Wniosek będzie rozpatrywany zgodnie z najnowszym harmonogramem obrad zamieszczonym już na sejmowej stronie internetowej - w piątek wieczorem.

zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/kancelariasejmu

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek zastrzega, że ostateczna decyzja, kiedy posłowie zajmą się wnioskiem Platformy, zapewne zapadnie dopiero w środę rano - na Konwencie Seniorów. Z najnowszych informacji wynika, że wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności rządowi Mateusza Morawieckiego Sejm zajmie się w piątek wieczorem. Taka informacja pojawiła się w harmonogramie obrad zamieszczonego we wtorek wieczorem na sejmowej stronie internetowej.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział jeszcze przed wyborami samorządowymi, podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu 13 października.

Wniosek Platforma Obywatelska złożyła pod koniec listopada, w jego uzasadnieniu nawiązano też do „afery KNF”.

„To jest największa afera ostatnich lat, to afera PiS-u; afera, która pokazywała w jaki sposób można doprowadzać do upadku bank”.
- podkreślał Schetyna, który jest wskazany we wniosku jako kandydat na nowego premiera.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (co najmniej 231) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera. Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#rząd #Sejm #wniosek #wotum nieufności #Platforma Obywatelska

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo