Nowa inwestycja w strefie ekonomicznej

Firma produkująca zbiorniki oraz konstrukcje ze stali kwasoodpornej w Dywitach pod Olsztynem zainwestuje 7,2 mln zł i rozbuduje zakład - inwestycja otrzymała wsparcie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

wmsse.com.pl

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała, że wydano zgodę na wsparcie zakładu w Dywitach. "To dziewiąta decyzja wydana przez naszą Strefę w oparciu o nowe przepisy" - podał prezes Strefy Grzegorz Smoliński.

W oparciu o decyzję Strefy firma Bujalski sp. z o.o. wybuduje halę magazynowo-produkcyjną oraz wyposaży ją w maszyny i urządzenia podnoszące efektywność istniejącego zakładu. Spółka zbuduje też nowe centrum logistyczne, które pozwoli m.in. na skrócenie czasu oczekiwania klienta na produkt końcowy.

"Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie w Dywitach nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 7,2 mln zł oraz utworzenie minimum 10 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie na nieruchomości o powierzchni 2,2 ha"

- podała Strefa w komunikacie.

Bujalski sp. z o.o. to rodzinna firma z polskim kapitałem, która produkuje zbiorniki oraz konstrukcje ze stali kwasoodpornej stosowane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym oraz inne wyroby ze stali kwasoodpornej. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku urządzeń ze stali nierdzewnej od 1994 r. i współpracuje z największymi koncernami przemysłowymi na świecie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo