Maja Ostaszewska znana z walki o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci z lubością komentuje bieżące tematy polityczne.

Zapraszała na manifestacje KOD, intensywnie angażowała się w „czarny protest”, popierała proaborcyjne fanatyczki feministyczne protestujące przeciwko inicjatywie obywatelskiej „Stop Aborcji”, a w ostatnim czasie stwierdziła, że w Polsce czuje się jak... w patologicznej rodzinie i żyje w ciągłym strachu, ponownie pochyliła się nad losem świątecznych karpi.

Jak i w minionych latach, tak i w tym roku napisała  zaapelowała na Instagramie:

Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu...ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi. Ryby duszą się w brudnej wodzie, bez tlenu. Doświadczają bólu przy przenoszeniu, często są szarpane za skrzela, upadają na podłogę. To wszystko poza oczywistym nieludzkim zadawaniem cierpienia jest również łamaniem prawa dotyczącego ochrony zwierząt. Niektóre ze sklepów pod naciskiem zaczęły rozmowy w kierunku wycofywania żywych ryb ze sprzedaży. @tesco.pl i @kaufland_polska są całkowicie obojętne, głuche na cierpienie zwierząt. WSTYD!!! Zachęcam Wszystkich do bojkotu tych sklepów. Apeluję do osób jedzących ryby, skoro przez cały rok kupujecie te wcześniej, miejmy nadzieję humanitarniej zabite, nie zamawiajcie teraz dodatkowego niepotrzebnego ich cierpienia. Niech te Święta nie będą krwawe. Wejdźcie na stronę www.krwaweświęta.pl @fundacjaviva i dowiedzcie się jak można pomóc w kampanii. Podpiszcie petycję https://pomozkarpiom.pl/ @otwarteklatki zakazującą sprzedaży żywych ryb. 

Aktorka załączyła swoje zdjęcie:

Na Ostaszewską posypała się fala krytyki:

To już zaczyna być męczące i delikatnie mówiąc irytujące. Z każdej strony protesty, zakazy i tak naprawdę narzucanie innym jak mają myśleć, co mają robić itp. Nie chcesz kupować karpia w markecie to go nie kupuj, ale nie narzucaj innym swojej woli... (...) Niedługo wszystkie zwierzęta będą miały więcej praw i przywilejów niż ludzie... 

A może jeszcze wycofasz Homary też z sklepów, bo one przecież też są żywe...

Co za czasy nastały ze zwierzeta maja wieksze prawa od ludzi??!!!! I tym oto sposobem karp na święta 100% drozszy, nie do konca świeży. Brawo Wy!

Jedzmy kamienie!

Ale to nie wszystko. Maja Ostaszewska postanowiła pochwalić Rafała Trzaskowskiego za rezygnację z sylwestrowych fajerwerków i zaapelować do Owsiaka, żeby zrobił to samo:

Razem z Fumą dziękujemy prezydentowi @trzaskowskirafal za decyzję zastąpienia noworocznych fajerwerków, pokazem laserowym ❤️
To wspaniała wiadomość dla zwierząt! niezwykle ważna również dlatego, że daje przykład innym instytucjom, fundacjom, osobom prywatnym. Właściciele psów i kotów mogą zrezygnować z sylwestrowej zabawy, żeby móc utulić przerażonych czworonożnych członków swojej rodziny. Ale to co dzieje się w schroniskach, zoo, z dzikimi zwierzętami to koszmar. Przerażone zwierzęta wpadają w panikę, uciekają, robią sobie krzywdę. Wiele z nich płaci życiem za tę chwilę spektakularnego huku. Przy tej okazji apeluję, jak co roku, do @fundacjawosp o to by „światełko do nieba” również zamienić na laserowe. Kocham Lidię i Jurka Owsiaka za to co robią, wspieram @fundacjawosp od lat i zawsze będę to robić. I oczywiście tych pięć minut w centrum miasta jest czym innym niż bezmyślne strzelanie wszędzie (również tam gdzie żyją dzikie zwierzęta) przez dwa tygodnie w okresie sylwestrowym. Ale właśnie Wy, którzy czynicie tyle dobra bylibyście najlepszym przykładem dla innych. Może Was wysłuchaliby Ci nieodpowiedzialnie strzelający. Nikt w tym kraju nie potrafi otwierać tak wielu serc. Proszę pomyślcie o tym. Peace & Love i oczywiście do zobaczenia na Finale Orkiestry ❤️❤️❤️

W tej akcji może liczyć na koleżankę Kingę Rusin:

Panie prezydencie @trzaskowskirafal, ależ my się z Czarkiem cieszymy, że nie będzie w tym roku wybuchu fajerwerków w Warszawie na Sylwestra. Dziękujemy! I jesteśmy przekonani że wizualnie lasery będą jeszcze piękniejsze, a co najważniejsze bezgłośne. Oby wszędzie tak było.... Zwierzęta nie rozumieją naszej hałaśliwej radości z nadejścia Nowego Roku. Boją się, w panice robią sobie krzywdę, ze strachu pękają im serca. Dobrze że ktoś w końcu wykazał się empatią. Teraz czas na @fundacjawosp i laserowe światełko do nieba ...???