Tragikomiczny apel zwolenniczki aborcji. "Niech te Święta nie będą krwawe"! Chodzi o... karpie

/ PrtSc/ Instagram/ ostaszewskamaja_official

  

Maja Ostaszewska – swego czasu zaangażowana w proaborcyjny „czarny protest” – kolejny raz stanęła w obronie karpia. "Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu...ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi" - informuje na swoim profilu na Instagramie. Chwali też Trzaskowskiego i apeluje do Owsiaka.

Maja Ostaszewska znana z walki o prawo do zabijania nienarodzonych dzieci z lubością komentuje bieżące tematy polityczne.

Zapraszała na manifestacje KOD, intensywnie angażowała się w „czarny protest”, popierała proaborcyjne fanatyczki feministyczne protestujące przeciwko inicjatywie obywatelskiej „Stop Aborcji”, a w ostatnim czasie stwierdziła, że w Polsce czuje się jak... w patologicznej rodzinie i żyje w ciągłym strachu, ponownie pochyliła się nad losem świątecznych karpi.

Jak i w minionych latach, tak i w tym roku napisała  zaapelowała na Instagramie:

Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu...ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi. Ryby duszą się w brudnej wodzie, bez tlenu. Doświadczają bólu przy przenoszeniu, często są szarpane za skrzela, upadają na podłogę. To wszystko poza oczywistym nieludzkim zadawaniem cierpienia jest również łamaniem prawa dotyczącego ochrony zwierząt. Niektóre ze sklepów pod naciskiem zaczęły rozmowy w kierunku wycofywania żywych ryb ze sprzedaży. @tesco.pl i @kaufland_polska są całkowicie obojętne, głuche na cierpienie zwierząt. WSTYD!!! Zachęcam Wszystkich do bojkotu tych sklepów. Apeluję do osób jedzących ryby, skoro przez cały rok kupujecie te wcześniej, miejmy nadzieję humanitarniej zabite, nie zamawiajcie teraz dodatkowego niepotrzebnego ich cierpienia. Niech te Święta nie będą krwawe. Wejdźcie na stronę www.krwaweświęta.pl @fundacjaviva i dowiedzcie się jak można pomóc w kampanii. Podpiszcie petycję https://pomozkarpiom.pl/ @otwarteklatki zakazującą sprzedaży żywych ryb. 

Aktorka załączyła swoje zdjęcie:

Na Ostaszewską posypała się fala krytyki:

To już zaczyna być męczące i delikatnie mówiąc irytujące. Z każdej strony protesty, zakazy i tak naprawdę narzucanie innym jak mają myśleć, co mają robić itp. Nie chcesz kupować karpia w markecie to go nie kupuj, ale nie narzucaj innym swojej woli... (...) Niedługo wszystkie zwierzęta będą miały więcej praw i przywilejów niż ludzie... 

A może jeszcze wycofasz Homary też z sklepów, bo one przecież też są żywe...

Co za czasy nastały ze zwierzeta maja wieksze prawa od ludzi??!!!! I tym oto sposobem karp na święta 100% drozszy, nie do konca świeży. Brawo Wy!

Jedzmy kamienie!

Ale to nie wszystko. Maja Ostaszewska postanowiła pochwalić Rafała Trzaskowskiego za rezygnację z sylwestrowych fajerwerków i zaapelować do Owsiaka, żeby zrobił to samo:

Razem z Fumą dziękujemy prezydentowi @trzaskowskirafal za decyzję zastąpienia noworocznych fajerwerków, pokazem laserowym ❤️
To wspaniała wiadomość dla zwierząt! niezwykle ważna również dlatego, że daje przykład innym instytucjom, fundacjom, osobom prywatnym. Właściciele psów i kotów mogą zrezygnować z sylwestrowej zabawy, żeby móc utulić przerażonych czworonożnych członków swojej rodziny. Ale to co dzieje się w schroniskach, zoo, z dzikimi zwierzętami to koszmar. Przerażone zwierzęta wpadają w panikę, uciekają, robią sobie krzywdę. Wiele z nich płaci życiem za tę chwilę spektakularnego huku. Przy tej okazji apeluję, jak co roku, do @fundacjawosp o to by „światełko do nieba” również zamienić na laserowe. Kocham Lidię i Jurka Owsiaka za to co robią, wspieram @fundacjawosp od lat i zawsze będę to robić. I oczywiście tych pięć minut w centrum miasta jest czym innym niż bezmyślne strzelanie wszędzie (również tam gdzie żyją dzikie zwierzęta) przez dwa tygodnie w okresie sylwestrowym. Ale właśnie Wy, którzy czynicie tyle dobra bylibyście najlepszym przykładem dla innych. Może Was wysłuchaliby Ci nieodpowiedzialnie strzelający. Nikt w tym kraju nie potrafi otwierać tak wielu serc. Proszę pomyślcie o tym. Peace & Love i oczywiście do zobaczenia na Finale Orkiestry ❤️❤️❤️

W tej akcji może liczyć na koleżankę Kingę Rusin:

Panie prezydencie @trzaskowskirafal, ależ my się z Czarkiem cieszymy, że nie będzie w tym roku wybuchu fajerwerków w Warszawie na Sylwestra. Dziękujemy! I jesteśmy przekonani że wizualnie lasery będą jeszcze piękniejsze, a co najważniejsze bezgłośne. Oby wszędzie tak było.... Zwierzęta nie rozumieją naszej hałaśliwej radości z nadejścia Nowego Roku. Boją się, w panice robią sobie krzywdę, ze strachu pękają im serca. Dobrze że ktoś w końcu wykazał się empatią. Teraz czas na @fundacjawosp i laserowe światełko do nieba ...🙏🏻💚

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MSZ o zachowaniu szefów Netflixa. "Dziękujemy za reakcję!". Szef KPRM także odpowiedział

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/mou22y

  

"Doceniamy podejmowanie przez Netflix Polska trudnych i ważnych tematów. Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną" - stwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Efekty interwencji @MorawieckiM. Tak się dba o prawdę historyczną!" - dodał szef KPRM Michał Dworczyk.

W czwartek wieczorem na Twitterze Netflixa ukazało się oświadczenie w sprawie serialu dokumentalnego "Iwan Groźny z Treblinki".

"Wspieramy twórców serialu +The Devil Next Door+ (Iwan Groźny z Treblinki), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map"

- głosi oświadczenie.

[polecam:https://niezalezna.pl/297340-netflix-przyznaje-sie-do-bledu-i-umiesci-napisy-prostujace-klamstwo-to-efekt-listu-premiera]

Na oświadczenie odpowiedziało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"Dziękujemy za reakcję! Doceniamy podejmowanie przez @NetflixPL trudnych i ważnych tematów" - napisano w czwartek na Twitterze MSZ. "Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną" - dodano.

Wcześniej oświadczenie Netflixa skomentował również szef KPRM Michał Dworczyk. "Efekty interwencji @MorawieckiM. Tak się dba o prawdę historyczną! Przy okazji gratulacje dla całego zespołu @ChlopikMariusz" - napisał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek przekazał list do szefa Netliksa w związku z nieścisłościami historycznymi w serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Podkreślił, że ukazana w nim mapa Polski z zaznaczonymi obozami zagłady wprowadza w błąd i jest pisaniem historii na nowo. Zaznaczył, że liczy na poprawę błędu lub poinformowanie o nim widzów.

[polecam:https://niezalezna.pl/296754-naszym-zadaniem-jest-stanowczo-zareagowac-premier-morawiecki-pisze-do-szefa-netfliksa]

"Niedawno opublikowany serial +The Devil Next Door+ przedstawia mapę, która niezgodnie z prawdą umieszcza kilka niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych we współczesnych granicach Polski. Brak też jakiegokolwiek komentarza lub wyjaśnienia, że obozy te były zarządzane przez Niemcy" – podkreślił m.in. szef rządu.

Miniserial dokumentalny "Iwan Groźny z Treblinki" (oryginalny tytuł: "The Devil Next Door") opowiada o Iwanie Demianiuku, ukraińskim zbrodniarzu wojennym, strażniku obozu zagłady w Treblince podczas II wojny światowej. W pierwszym odcinku serialu pokazano mapę Polski w dzisiejszych granicach z zaznaczonymi obozami zagłady, m.in. Auschwitz, Sobiborem, Treblinką i Płaszowem. Na amerykańską produkcję zareagował m.in. polski MSZ.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl