Prof. Pawłowicz zadała Róży Thun celny cios! Wystarczyło tylko przypomnieć niewygodny dla PO fakt

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowska / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Profesor Krystyna Pawłowicz nie patyczkuje się. W mocnym wpisie odniosła się do wypowiedzi europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowskiej dotyczącej demonstracji „żółtych kamizelek” we Francji” i podwyżek prądu w Polsce.

Tuż po wystąpieniu telewizyjnym prezydenta Francji Emmanuela Macrona sekretarz generalny centrali związkowej CGT Philippe Martinez wezwał do wspólnego strajku związkowców i „żółtych kamizelek", ponieważ uznał obietnice Macrona za niewystarczające.

We Francji kolejny już tydzień trwają protesty „żółtych kamizelek”, u zarania których stał sprzeciw wobec podwyżek podatku paliwowego. Z każdym dniem protesty narastały i przybierały coraz ostrzejszą formę. Efekt? Setki poszkodowanych, tysiące zatrzymanych, sparaliżowane miasta, zniszczenia mienia szacowane na setki milionów euro. Ekonomiści ostrzegają, że protesty mogą kosztować francuską gospodarkę nawet miliardy euro.

- Jestem ciekawa, czy jeśli w Polsce podskoczą ceny prądu, to czy wyjdą na ulice żółte kamizelki - takie słowa padły z ust eurodeputowanej Róży Thun w Radiu Kraków.

Słowa europosłanki Platformy spotkały się z miażdżącą odpowiedzią prof. Krystyny Pawłowicz.

Przypomniała, że zgodę na unijny pakiet podpisała Platforma Obywatelska w 2009 roku, w związku z czym rząd PiS musi go teraz wdrożyć.

A bunt kamizelek jest przeciw wam,UE liberalnym nierobom

– dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.
 


Spółki energetyczne w ramach poczynionych oszczędności wyasygnowały ok. 1 mld zł, przeznaczone to zostanie na rekompensaty za ceny prądu - poinformował wczoraj minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wielkie pożary lasów na wyspie Gran Canaria. Ewakuowano połowę mieszkańców jednego z miast. ZDJĘCIA

Gran Canaria / youtube.com/print screen

  

Na wyspie Gran Canaria doszło wczoraj do kolejnych, ale mniejszych niż przed tygodniem, pożarów lasów. W związku z ryzykiem ich rozprzestrzenienia władze podjęły decyzję o ewakuacji 1900 mieszkańców miasta Valleseco i zamknięciu dróg na północy wyspy.

Stan zagrożenia pożarowego ogłoszono w gminach Moya oraz Tejeda, które sąsiadują z 4-tysięcznym Valleseco.

Z ogniem walczy kilka brygad strażackich oraz siedem śmigłowców pożarniczych - podały hiszpańskie stacje telewizyjne.

Pożary lasów trapią prowincję Las Palmas w Autonomicznej Wspólnocie Wysp kanaryjskich od kilku tygodni. Przed tygodniem władze podały, że na Gran Canaria spłonęło około tysiąca hektarów lasów i zarządzono ewakuację prawie tysiąca osób - mieszkańców trzech gmin

Pożar szalał wtedy w gminie Artenara, na północnym zachodzie tej wulkanicznej wyspy. Został opanowany w nocy, ale zmiana kierunku wiatru pogorszyła sytuację

- wyjaśnił na antenie radia COPE szef regionalnego rządu Wysp Kanaryjskich, Angel Victor Torres.

W Hiszpanii, która zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem ilości przyjeżdżających turystów, co roku dochodzi do wielu pożarów lasów, co ma związek z suchym klimatem w tym kraju.

Nazwa Valleseco w dosłownym tłumaczeniu na język polski znaczy "suchą dolinę", ale w istocie jest to charakteryzujący się największą wilgotnością obszar na wyspie Gran Canaria - wskazują komentatorzy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl