Prof. Pawłowicz zadała Róży Thun celny cios! Wystarczyło tylko przypomnieć niewygodny dla PO fakt

Profesor Krystyna Pawłowicz nie patyczkuje się. W mocnym wpisie odniosła się do wypowiedzi europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowskiej dotyczącej demonstracji „żółtych kamizelek” we Francji” i podwyżek prądu w Polsce.

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein z domu Woźniakowska
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Tuż po wystąpieniu telewizyjnym prezydenta Francji Emmanuela Macrona sekretarz generalny centrali związkowej CGT Philippe Martinez wezwał do wspólnego strajku związkowców i „żółtych kamizelek", ponieważ uznał obietnice Macrona za niewystarczające.

We Francji kolejny już tydzień trwają protesty „żółtych kamizelek”, u zarania których stał sprzeciw wobec podwyżek podatku paliwowego. Z każdym dniem protesty narastały i przybierały coraz ostrzejszą formę. Efekt? Setki poszkodowanych, tysiące zatrzymanych, sparaliżowane miasta, zniszczenia mienia szacowane na setki milionów euro. Ekonomiści ostrzegają, że protesty mogą kosztować francuską gospodarkę nawet miliardy euro.

- Jestem ciekawa, czy jeśli w Polsce podskoczą ceny prądu, to czy wyjdą na ulice żółte kamizelki - takie słowa padły z ust eurodeputowanej Róży Thun w Radiu Kraków.

Słowa europosłanki Platformy spotkały się z miażdżącą odpowiedzią prof. Krystyny Pawłowicz.

Przypomniała, że zgodę na unijny pakiet podpisała Platforma Obywatelska w 2009 roku, w związku z czym rząd PiS musi go teraz wdrożyć.

A bunt kamizelek jest przeciw wam,UE liberalnym nierobom

– dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.
 


Spółki energetyczne w ramach poczynionych oszczędności wyasygnowały ok. 1 mld zł, przeznaczone to zostanie na rekompensaty za ceny prądu - poinformował wczoraj minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Róża Thun #prof. Krystyna Pawłowicz #PO #PiS #PE #prąd #podwyżka cen

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo