Francja – rosyjski trop

  

Jak poinformował w wywiadzie radiowym mister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian, służby francuskie podejrzewają Rosję o rozprzestrzenianie fałszywych wiadomości w mediach społecznościowych z zamiarem zaostrzenia protestów „żółtych kamizelek” i wywołania zamieszek we Francji. Na tego typu związki wskazuje również prasa brytyjska. To bardzo możliwe.

Rosja nie byłaby sobą, gdyby przegapiła taką okazję: nie mogła jej stworzyć, ale nie spróbować wykorzystać – to nieprawdopodobne! Poprzednio w związku z próbą secesji Katalonii doświadczyli tego Hiszpanie i dzięki temu dużo na temat Rosji zrozumieli. Może i francuscy mainstreamowi miłośnicy Moskwy nieco otrzeźwieją? Cóż, tu, niestety, generalnie nie jestem optymistą. Rosja „poprze słuszne protesty” i będzie napuszczała jednych na drugich, a że konflikt jest rzeczywisty, a nie sztuczny, podniesie jego temperaturę o kilka stopni. Stara tradycja. Źle to wróży Ukrainie. Kto się przejmował w 1940 r. sowiecką aneksją państw bałtyckich, Besarabii i Bukowiny Północnej, gdy oczy świata zwrócone były na Pola Elizejskie, po których defilował Wehrmacht? Wszak to, co się dzieje w Paryżu, „zawsze jest ciekawsze”.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts