Kto szkodzi rządowi?

  

Po protestach opiekunów zwierząt, a zwłaszcza hodowców, rząd wycofał się z pomysłu podwyższenia stawki VAT na leki weterynaryjne. To dobra decyzja; mogło to doprowadzić do podwyżek cen mięsa i nabiału, co w pierwszej kolejności odczuliby Polacy, płacąc za codzienne zakupy. Nie wiem, jak to się przełoży na budżet państwa, ale myślę, że nie zbankrutujemy.

Piszę o tym, bo zastanawia mnie jedno: kto w Ministerstwie Finansów odpowiada za tego rodzaju pomysły? W sytuacji, kiedy opozycja skrupulatnie wylicza obecnej władzy wszystkie podwyżki podatków, ktoś wpada na pomysł następnych podwyżek, które mają niewielki wpływ na budżet. Ale ten ktoś nie poprzestaje na tym! Właśnie wymyślił podwyżkę VAT z 5 do 23 proc. od mleka roślinnego, takiego, które spożywają chorzy z nietolerancją laktozy. Może ten ktoś nie wie, że na ten rodzaj nietolerancji pokarmowej cierpi ok. 30 proc. Polaków i łączy się on z wieloma chorobami, które prowadzą do kalectwa? Można sobie wyobrazić komentarze totalnej opozycji i mediów z nią związanych po takiej podwyżce. Czy ktoś się zastanawia, jak takie pomysły szkodzą rządowi? Chyba nie, albo może komuś bardzo zależy na tym, żeby tak się działo?
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts