Kijowski wzywa do obrony demokracji! Zbliżają się święta - będzie kolejna zbiórka na Mateusza?

Mateusz Kijowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Skompromitowany, były lider Komitetu Obrony Demokracji nie daje o sobie zapomnieć. Wczoraj zapowiedział, że w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego będzie wraz z KOD-em i Obywatelami RP pikietował przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Zdaniem Kijowskiego... "wracamy do systemu totalitarnego". Skąd taki nagły wzrost aktywności? Internauci już ironizują, że zapewne szykuje się kolejna zbiórka pieniędzy...

Założyciel KOD-u został zmuszony, w atmosferze skandalu, do ustąpienia z funkcji szefa tego stowarzyszenia po tym, jak wyszły na światło dzienne jego podejrzane machinacje fakturami oraz kłopoty z rozliczeniem pieniędzy pozyskiwanych podczas zbiórek.

Mimo tak potężnej kompromitacji Kijowski miał odwagę, aby w dalszym ciągu prosić sympatyków KOD o pieniądze. Tym razem otwarcie mówił, że chodzi o kasę dla niego i jego rodziny, bo rzekomo miał problemy z podjęciem pracy. 

Zbliżają się święta, więc całkiem możliwe, że pan Mateusz znowu chciałby znaleźć dla siebie sponsorów, a do tego, jak wiadomo, potrzebny jest rozgłos.

Kijowski publicznie zapowiedział, że wraz ze swoimi kompanami z KOD-u i Obywateli RP będzie w rocznicę stanu wojennego bronił demokracji pod siedzibą PiS.

Widzieliśmy już różnych "lanserów", ale Kijowski w swojej bezczelności przebija wszystkich, co dostrzegli również internauci.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl