Dragoni na torze napalmowym

/ mat. 10. BKPanc. / http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/33_329.html

  

2. Kompania zmechanizowana z 10. Brygady Kawalerii Pancernej odbyła nietypowe zajęcia z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia (OPBMR). Tematem zajęć była ochrona wojsk przed środkami zapalającymi.

Zajęcia odbywały się na Ośrodku Szkolenia Inżynieryjnego, a uczestniczyli w nich nie tylko Dragoni z 2. Kompanii zmechanizowanej. Oprócz nich na zajęciach, na świętoszowskim Pasie Taktycznym obecni byli także żołnierze z kompanii saperów, Wojskowej Straży Pożarnej ze Świętoszowa oraz przedstawiciele wojsk chemicznych z pancernej brygady. Całość obserwowali żołnierze z pozostałych kompanii z 10. Batalionu zmechanizowanego Dragonów — podaje oficjalny portal 10. BKPanc.

Największym problemem było dla Dragonów przełamanie naturalnego lęku przed ogniem. Podejście do ognia czy umiejętne zgaszenie go wymagało od żołnierzy skupienia oraz opanowania.  Zagadnienia realizowane podczas zajęć to m.in. – gaszenie środków zapalających na różnych powierzchniach, w tym na obiektach fortyfikacji polowych i umundurowaniu, gaszenie środków zapalających za pomocą etatowych  środków Wojskowej Straży Pożarnej, a także pokaz działania fugasu ogniowego (improwizowana, prowizoryczna mina lądowa) — czytamy. 

Żołnierze przygotowali się do zajęć bardzo dobrze, na każdym kroku było widać ich zaangażowanie. Tego typu zajęcia nie są organizowane zbyt często i dlatego stanowią dla nich tym większą atrakcję, a jednocześnie są szansą na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności. Żołnierze na poszczególnych punktach nauczania wykonywali wszystkie czynności poprawie. Zajęcia odniosły zamierzony cel

– powiedział Szef Wojsk Chemicznych pancernej brygady, major Michał Stańczyk, cytowany przez oficjalny portal 10. BKPanc. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus coraz częściej dotyka młodych. „1/4 zakażeń w Polsce to osoby poniżej 30 roku życia”

Zdjęcie ilustracyjne / @GIS_gov

  

Dotychczas wydawało się że ludzie młodzi są w obliczu pandemii stosunkowo bezpieczni, rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. - Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - podał dziś wieczorem Główny Inspektorat Sanitarny. "Nie lekceważ zagrożenia" - apeluje GIS, przestrzegając przed narażaniem zdrowia i życia.

"Blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Zastanów się, czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia"

- podał na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę wieczorem, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 1862. W wyniku COVID-19 umarło 22 pacjentów. Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii.

[polecam:https://niezalezna.pl/319604-dwie-nowe-ofiary-koronawirusa-w-polsce-przybylo-kolejnych-91-przypadkow-zakazen]

W tym tygodniu również eksperci CBOS zwrócili uwagę, że apele o przestrzeganie ograniczeń dotyczących epidemii powinny być kierowane do ludzi młodych.

"Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia"

- podało CBOS przytaczając badania z początku epidemii koronawirusa, gdy Polacy nie byli jeszcze w pełni przekonani o wyjątkowości choroby COVID-19.

[polecam:https://niezalezna.pl/319601-nowy-raport-o-koronawirusie-w-polsce-resort-zdrowia-publikuje-statystyki]

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts