Irak podziela zdanie Polski ws. uchodźców

/ FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0

  

Falah Mustafa, szef departamentu zagranicznego regionalnego rządu Kurdystanu w Iraku, witając na lotnisku w Irbilu minister ds. humanitarnych Beatę Kempę podkreślił, że uchodźcy potrzebują pomocy na miejscu.

Mustafa powiedział też, że osoby wewnętrznie przesiedlone powinny wrócić do domu. Wskazał, że władze Regionu Kurdystanu nie chcą, by osoby, które utraciły swoje domy w wyniku wojny, opuszczały Irak.

Potrzebujemy pomocy na miejscu, by do tego nie dopuścić

 - podkreślił.

Minister Kempa wskazała w rozmowie z Mustafą oraz gubernatorem Irbilu Nawzadem Hadim, że nie jest prawdą, iż Polska nie chce pomagać uchodźcom.

Wręcz przeciwnie, planujemy systematyczne zwiększanie naszego zaangażowania w pomoc dla uchodźców

 - oświadczyła.

Dodała, że w szczególnej sytuacji są mniejszości takie jak chrześcijanie i konieczne jest zapewnienie im takiego poczucia bezpieczeństwa, by mogli spokojnie żyć na swej ojczystej ziemi.

Minister została poinformowana przez gubernatora Irbilu o aktualnej sytuacji humanitarnej w tej kurdyjskiej prowincji Iraku. Kempa przedstawiła swoim rozmówcom obecnie realizowane projekty w Kurdystanie i sąsiedniej prowincji Niniwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Areszt dla podejrzanego o oszustwo na policjanta

/ Lubuska Policja

  

Do aresztu trafił 26-latek podejrzany o dokonanie oszustwa tzw. metodą na policjanta na szkodę starszej kobiety ze Strzelec Krajeńskich w Lubuskiem. Młody człowiek przyznał się do winy – poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

"Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: oszustwa, posiadania narkotyków i amunicji. Przyznał się, grozi mu do 8 lat więzienia. Na wniosek prokuratora sąd podjął w miniony piątek decyzję o jego aresztowaniu na trzy miesiące"

– powiedział Bartos.

26-latek został zatrzymany 9 października br. w swoim mieszkaniu poza województwie lubuskim. Był kompletnie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. W czasie przeszukania kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu narkotyki i nielegalną amunicję, a także zabezpieczyli prawie 12 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Sprawa dotyczy przestępstwa, do którego doszło w lipcu br. w Strzelcach Krajeńskich. Seniorka z tego miasta straciła wówczas 12 tys. zł, które przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta. Ten przekonał ją, że są one potrzebne, gdyż członek jej rodziny miał wypadek i by nie trafić za kratki musi wpłacić zabezpieczenie finansowe.

Bartos po raz kolejny zaapelował o ograniczone zaufanie do obcych ludzi telefonujących w podobnych sprawach. Podkreślił, że policja nigdy nie kontaktuje się w ten sposób i nigdy nie żąda od nikogo pieniędzy.

"Kiedy mamy do czynienia z takimi telefonami, należy niezwłocznie powiadomić o nich policję" – dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl