Seks-skandal w afgańskim futbolu. Oskarżeni działacze, w tym... prezes federacji

Prezes i czterech członków afgańskiej federacji piłkarskiej zostało tymczasowo zawieszonych w związku z zarzutem wykorzystywania seksualnego zawodniczek reprezentacji tego kraju. Poinformował o tym tamtejszy prokurator generalny Jamshid Rasuli.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

"Aby przeprowadzić dokładne śledztwo, zebrać dowody i zapewnić sprawiedliwość prokuratura postanowiła zawiesić szefa federacji, jego zastępcę, sekretarza generalnego, trenera bramkarek i kierownika drużyny"

- zaznaczył Rasuli.

Rzecznik prasowy federacji zapewnił, że organizacja w pełni chce współpracować z wymiarem sprawiedliwości.

Oskarżenia o wykorzystywanie seksualne zawodniczek pojawiły się na początku grudnia, gdy w brytyjskim dzienniku "The Guardian" ukazał się artykuł na ten temat. Była kapitan drużyny narodowej Khalida Popal poinformowała wtedy, że zebrała od byłych koleżanek z zespołu zeznania dotyczące przemocy seksualnej, grożenia śmiercią i gwałtów, do których doszło w siedzibie afgańskiej federacji i podczas wyjazdu kadry do Jordanii. Wówczas sekretarz generalny afgańskiego związku zapewnił, że to fałszywe teorie i żadna z piłkarek nie została skrzywdzona.

Popal ze względu na otrzymywane groźby wyjechała z ojczyzny z 2016 roku. FIFA zaleciła afgańskiej federacji zbadanie sprawy, a duński producent odzieży sportowej Hummel zawiesił współpracę z tą organizacją.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Afganistan #piłka nożna #skandal

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo