Wierzchołek góry lodowej

  

Od dawna pojawiały się doniesienia wskazujące na patologie panujące w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego. Wszystko rozbijało się jednak o dowody, na których zgromadzeniu nie zależało organom ścigania. Prokuratura i służby specjalne przez lata wręcz lekceważyły sygnały o układzie panującym w komisji. Czyżby obawiały się zainterweniować? A może ktoś zakazał zajmować się tą instytucją? To tylko dwa z wielu pytań, które nasuwają się w związku z ostatnimi działaniami organów ścigania.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że sprawa jest bardzo poważna, a zatrzymanie dwóch byłych przewodniczących KNF to tylko wierzchołek góry lodowej. W końcu skoro miało dochodzić do nieprawidłowości w sprawie SKOK Wołomin, to czy przy decyzjach dotyczących innych nadzorowanych podmiotów również nie dopuszczano się przestępstw? A przecież chodzi o rynek finansowy i miliardy złotych. Dlatego aby odbudować zaufanie do KNF i poprawić nadszarpnięty wizerunek, potrzebne jest wycięcie patologii w urzędzie do kości. Oby starczyło determinacji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts