Sasin zabrał głos ws. list PiS do PE

/ Telewizja Republika

  

- Trudno mówić obecnie, czy jacyś ministrowie wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie ma jeszcze decyzji, kto wystartuje - mówił w rozmowie z dziennikarzami w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Jachrance szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Jacek Sasin zaprzeczył w rozmowie z dziennikarzami, że w najbliższym czasie miałoby dojść do rekonstrukcji rządu.

Żadnych planów dotyczących zmian (w rządzie) po prostu w tej chwili nie ma, więc trudno w ogóle cokolwiek na ten temat mówić w tej perspektywie 2019 r. i najbliższych wyborów, chyba że któryś z ministrów wystartuje w wyborach do PE, wygra te wybory, to wtedy z natury rzeczy nie można łączyć tych funkcji

 - powiedział Sasin.

Zaznaczył jednocześnie, że w tej chwili nie ma decyzji, co do tego, kto wystartuje w wyborach do PE.

Trudno więc mówić w tej chwili, czy jacyś ministrowie będą startować

– mówił szef KSRM.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael: Gantz z misją utworzenia rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył misję utworzenia rządu liderowi centrolewicowego sojuszu Niebiesko-Biali Benny'emu Gantzowi - podały media.

Politycznemu rywalowi Gantza, premierowi Benjaminowi Netanjahu nie dało się utworzyć rządu po przedterminowych wyborach we wrześniu. W poniedziałek poinformował on o rezygnacji ze starań o sformowanie nowego gabinetu.

Sojusz Gantza, który w wyborach zdobył o jeden mandat więcej (33) niż Likud Netanjahu (32), na początku października niespodziewanie odwołał swój udział w rozmowach w sprawie utworzenia z ugrupowaniem Netanjahu rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl