Biznes stawia na ochronę przed atakami DDoS

zdjęcie ilustracyjne / markusspiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Jak się dowiadujemy Netia systematycznie powiększa grono klientów korzystających z usługi ochrony przed atakami DDoS (ang. Distributed Denial of Service). Obsługuje w tym zakresie już ponad 100 podmiotów. Jak wynika z najnowszych danych. w ciągu ostatniego roku ponad połowa klientów usługi Netia DDoS Protection została poddana takiemu atakowi oraz skutecznie obroniona przez operatora.

W odpowiedzi na rosnące zagrożenie atakami DDoS, których ofiarami coraz częściej padają również liczne działające w Polsce przedsiębiorstwa, Netia kilka lat temu wprowadziła usługę chroniącą przed tego typu zagrożeniami, o nazwie Netia DDoS Protection.
 
Na przełomie listopada i grudnia br. pozyskaliśmy klienta nr. 100 na tę usługę. Wraz ze wzrostem ilości danych w internecie ataki DDoS stają się coraz częstszym zagrożeniem, dlatego spodziewamy się dalszego rozwoju tego segmentu usług i ciągłego wzrostu zainteresowania ze strony Klientów. O realności zagrożenia i skuteczności naszej usługi świadczy chociażby fakt, iż w ciągu roku ponad połowa użytkowników naszej usługi antyDDoS zostało zaatakowanych, jednak bardzo szybko te ataki zostały odparte
- wyjaśnia Rafał Bakalarz, Dyrektor Sprzedaży B2B ds. ICT w Netii.
 
Netia DDoS Protection jest jedną z zaawansowanych usług ICT z linii NetiaNext. Usługa obejmuje monitorowanie ruchu sieciowego kierowanego do sieci (serwerów) Klienta pod kątem prób ataków DDoS na udostępnione w internecie treści i usługi. W zależności od uzgodnionych procedur, po wykryciu ataku, szkodliwy ruch zostaje przekierowany do specjalnego Centrum Przeciwdziałania Atakom DDoS („Scrubbing Center”), działającego w ramach wewnętrznego centrum utrzymania sieci Grupy Netia. Po odfiltrowaniu ruchu z komputerów "zombie", pożądany ruch jest kierowany ponownie do serwerów Klienta. Rozwiązanie, które oferuje Netia bazuje na sprzęcie firmy Arbor Networks, jednego z wiodących dostawców systemów DDoS Protection na świecie.
 

DDoS (ang. Distributed Denial of Service) to atak na systemy komputerowe dostawców treści i usług internetowych, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów („zombie”), który jest niemożliwy do rozróżnienia przez klasyczne systemy zabezpieczeń od prawidłowego ruchu z innych komputerów. Taki atak o odpowiednio dużym natężeniu skutkuje całkowitym zablokowaniem funkcjonowania sieci danej instytucji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, my.netia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opozycja się podzieliła, ale… cele mają podobne – wymyśliła Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Na opozycji nie dzieje się za dobrze. Projekt pod nazwą Koalicja Europejska się rozpadł, lewica poszła swoją drogą, Schetyna został z Nowoczesną i Barbarą Nowacką, PSL tworzy własny komitet. Ale Małgorzata Kidawa-Błońska przekonuje, że wszystko jest w porządku. – Opozycja może podzieliła się w starcie do wyborów, ale cele mamy podobne – powiedziała dziś poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie w „Salonie politycznym” radiowej Trójki.

Kidawa-Błońska w radiowej Trójce zwróciła uwagę, że "bardzo dużo mówimy o sondażach", a Koalicja Obywatelska ma dobrze przygotowany program i w momencie, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza będzie o nim szczegółowo rozmawiać, bo - jak podkreśliła - "liczy się mobilizacja, przekonanie ludzi i dzień wyborów".

My musimy zrobić wszystko, żeby te wybory wygrać i bardzo często słyszę, że my nie wierzymy, że te wybory można wygrać. Ja wierzę, że je można wygrać. Na pewno to wymaga od nas pracy, do wyborów jeszcze trochę czasu. Bardzo często jest tak, że wyborcy w ostatniej chwili podejmują decyzje o wyborach i my chcemy to wykorzystać.
– mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Pytano o podziały stwierdziła, że "bardzo dobrze, że lewica się łączy, nie powinny być tak rozproszone ugrupowania".

Natomiast my jesteśmy w koalicji, w Koalicji Obywatelskiej. Jest Nowoczesna, jest Inicjatywa Barbary Nowackiej. Są samorządowcy, są przedstawiciele organizacji pozarządowych, liderzy poszczególnych środowisk. Opozycja może podzieliła się w starcie do wyborów, ale cele mamy podobne

– powiedziała Kidawa-Błońska.

Na uwagę, że z sondaży wynika, iż po jesiennych wyborach PiS może nie tylko rządzić samodzielnie, ale i zdobyć w Sejmie większość konstytucyjną, a głównym powodem tego może okazać się brak szerokiej koalicji po stronie opozycji, Kidawa-Błońska podkreśliła, że Platforma Obywatelska chciała zbudowania takiej koalicji, ale po decyzji PSL okazało się to niemożliwe. Oceniła jednak, że PiS "może te wybory przegrać".

Jeżeli wyborcy rzeczywiście świadomie wybiorą poszczególne ugrupowania, moim zdaniem spowoduje to, że wcale PiS nie musi się czuć dobrze, bo może te wybory przegrać. Może wygra, ale nie nie będzie mógł stworzyć większości, bo te partie, które dostaną się (do Sejmu), jako koalicja demokratyczna, będą mogły te wybory wygrać.
- podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl