Kompleksowe szkolenie w wielkopolskiej brygadzie

/ mat. 17. WBZ / http://17wbz.wp.mil.pl/pl/1_2695.html

  

Żołnierze 15. batalionu Ułanów Poznańskich z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przez ostatnie dwa dni intensywnie szkolili się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

Ułani z wielkopolskiej brygady w trakcie dwóch intensywnych dni szkolenia odbyli strzelania z każdego etatowego środka ogniowego. Strzelcy wyborowi wykorzystując wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor oraz karabin wyborowy Sako wykonywali strzelania do celów na różnych odległościach do ponad 1000m - podaje 17. WBZ.

Szkolenie taktyczne miało na celu doskonalenie współdziałania żołnierzy na szczeblu drużyny oraz plutonu, gdzie scenariusz zakładał, iż po znalezieniu się w kontakcie ogniowym żołnierze mieli przejść do obrony podczas, której mieli zabezpieczyć ewakuacje rannego z pola walki, a następnie wykonać natarcie na punkt oporu przeciwnika - czytamy.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 17. WBZ
Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowe środki od województwa na walkę z pandemią

/ Województwo Opolskie

  

Władze województwa opolskiego przekażą kolejne 30 mln złotych na walkę z pandemią - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego województwa opolskiego. Do tej pory na ten cel samorząd regionu wydał 45 mln złotych.

Jak informuje biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, nowy projekt jest przeznaczony na doposażenie szpitali przez najbliższe trzy miesiące.

Z kwoty 30 mln złotych ok. 19 mln zł to zabezpieczenie środków ochrony osobistej na trzy miesiące. Biorące udział w projekcie 11 placówek ochrony zdrowia, wśród których znajdują się dwa szpitale resortowe: MSWiA i wojskowy, za otrzymane od samorządu środki będą mogły kupić m.in. 3 tys. pakietów ochrony biologicznej, 200 tysięcy kombinezonów, ponad 2 miliony rękawic i prawie 500 tysięcy maseczek ochronnych, 6 800 przyłbic, 7 500 sztuk gogli oraz 17 lamp bakteriobójczych.

W ramach projektu przewidziane jest kupno dwóch karetek z pełnym wyposażeniem i wyposażenie ratowników w dodatkowy sprzęt medyczny, o które stara się Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. Urządzenia do kompresji klatki piersiowej, wideolaryngoskopy, respiratory i pompy infuzyjne ma otrzymać Stobrawskie Centrum Medyczne.

Projekt pozwoli m.in. na kupno 14 respiratorów stacjonarnych i 13 transportowych, 4 kardiomonitorów, 68 pomp infuzyjnych, 21 defibrylatorów Lifepak, 8 aparatów EKG, 6 łóżek do intensywnej terapii, 6 wideolaryngoskopów czy 40 dozowników tlenowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts