Kreml uwierzył we własną propagandę! Do tego stopnia, że posypały się groźby

Zdjęcie ilustracyjne / Boevaya mashina [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], с Викисклада

  

Rosja "nie naruszała i nie narusza" swych zobowiązań w ramach układu o likwidacji rakiet pośredniego i średniego zasięgu (INF) - zarzeka się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - Moskwa podtrzymuje swe zaangażowanie na rzecz tego dokumentu - dodał Pieskow.

Jak zaznacza rosyjska agencja TASS, przedstawiciel Kremla skomentował w ten sposób apel Departamentu Stanu USA o to, by Rosja zrezygnowała z pocisków manewrujących 9M729 lub też zmodyfikowała ten system.

"Strona rosyjska nie naruszała i nie narusza swych zobowiązań dotyczących INF i pozostaje zaangażowana na ich rzecz"

- oświadczył Pieskow. Dodał następnie, że komentarz w sprawie stanowiska amerykańskiego Departamentu Stanu "jeśli chodzi o niuanse techniczne", należy do kompetencji MSZ lub resortu obrony Rosji.

Media rosyjskie wskazują na wypowiedź przedstawicielki Departamentu Stanu Andrei Thompson, która w czwartek powiedziała, iż USA proponują Rosji, by zrezygnowała z systemu 9M729 lub zmodyfikowała go w sposób możliwy do zweryfikowania, tak aby mieścił się on w zasięgu przewidywanym przez INF.

Rosja powinna to zrobić by znów przestrzegać układu, czego - zdaniem USA - obecnie nie czyni. Waszyngton twierdzi, iż Moskwa narusza INF, rozmieszczając właśnie pociski manewrujące 9M729, oznaczane przez NATO jako SSC-8. Rosja temu zaprzecza.

We wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że jego kraj daje Rosji 60 dni na powrót do przestrzegania INF. Prezydent Władimir Putin oświadczył dzień później, że USA nie przedstawiły dowodów na to, że Rosja narusza dokument. Ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone wycofają się z traktatu, to Moskwa "będzie reagować w należyty sposób".

Układ INF - o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu - podpisali przywódcy USA i ówczesnego ZSRR, Ronald Reagan i Michaił Gorbaczow w 1987 roku w Waszyngtonie. Przewiduje on likwidację arsenałów tej broni, a także zabrania jej produkowania, przechowywania i stosowania.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczęte

/ Twitter: @prezydentpl

  

Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odprawiona w Kaplicy Polowej AK w Spale (Łódzkie) rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

Po nabożeństwie para prezydencka - wraz z korowodem dożynkowym w strojach ludowych z różnych regionów Polski - przejdzie na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz wystąpienie Andrzeja Dudy.

Po części oficjalnej prezydent odwiedzi rozstawione na spalskim stadionie Miasteczko Regionów, w którym swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę prezentuje każde z 16 województw. Dożynkowe atrakcje - kiermasze i występy - będą trwać przez całą niedzielę, a ich zwieńczeniem będzie wieczorny plenerowy koncert muzyki disco.

Tradycję spalskich dożynek po 62 latach przerwy w ich organizowaniu wskrzesił w roku 2000 prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-08 święto plonów miało charakter regionalny. W 2009 r. gospodarzem dożynek był Lech Kaczyński, w kolejnych latach - Bronisław Komorowski. Andrzej Duda przyjmie symboliczny dożynkowy bochen chleba po raz czwarty

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl