Festiwal Niepodległości

  

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Ignacy Paderewski i Thomas Woodrow Wilson – przyjaźń, która przyniosła niepodległość”. Konkurs, którego pomysłodawcą była pani Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, adresowany był do uczniów szkół z województwa małopolskiego i uczęszczających do Polskich Szkół Dokształcających na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Jednym z organizatorów konkursu był Klub „GP” w Nowym Jorku i jego przewodniczący Maciej Rusiński.

Konkurs połączono z patriotycznymi wydarzeniami, które organizowane były w szkołach polonijnych, w polskich parafiach, a wszystko to odbywało się w ramach obchodów 100-lecia niepodległości. W dniu wręczania nagród otwarto wystawę o Instytucie Józefa Piłsudskiego w Ameryce przygotowaną przez IPN. Wykłady, koncerty oraz lekcje historii uczą młodych Polaków patriotyzmu i miłości do ojczyzny swoich rodziców. To ważne, bo ci młodzi ludzie swoją karierę i życie na stałe wiążą ze Stanami Zjednoczonymi. Ucząc się, pracując, będą wspaniałymi ambasadorami Polski w krajach, do których los rzucił ich rodziców. Będą kiedyś działać w biznesie, w polityce USA, ale zawsze pamiętać o Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts