Szef Obywateli RP był gościem telewizji Wpolsce.pl. Ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego

/ PrtSc/ wpolsce.pl

  

Lider Obywateli RP, znany z wywoływania burd na ulicach i prób blokowania miesięcznic smoleńskich oraz protestów pod Sejmem, został zaproszony do programu Wpolsce.pl. "Widzę dzisiaj prezesa rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego, który na dosyć prywatnych w końcu ceremoniach dysponuje usunięcie wbrew przepisom nas sprzed swojego oblicza policji państwowej" - opowiadał, rządy PiS nazywając z kolei "dopustem bożym".

Paweł Kasprzak, lider tak zwanych Obywateli RP, oznajmił w czerwcu br., że podczas kolejnych miesięcznic smoleńskich on i jego ludzie będą świadomie stawać w miejscach, w których nie mają prawa przebywać w myśl obecnej ustawy o zgromadzeniach. – Będziemy to robić, dopóki ustawa ta nie zostanie zmieniona – zagroził. 

Dzisiaj Paweł Kasprzak, jako gość zaproszony do magazynu nadawanego przez telewizję Wpolsce.pl, odniósł się do miesięcznic smoleńskich, mówiąc:

Widzę dzisiaj prezesa rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego, który na dosyć prywatnych w końcu ceremoniach - co prawda one się przeradzają w państwowe - dysponuje usunięcie wbrew przepisom nas sprzed swojego oblicza policji państwowej. I ona to robi z pełną świadomością łamania wszystkich możliwych przepisów prawa.

Mówił również o tym, jak protesty we Francji mają się do protestów w Polsce, skarżył się, że jest inwigilowany i utyskiwał na brutalność policji, a rządy Prawa i Sprawiedliwości określił jako "dopust boży".

Przypomnijmy jeszcze, że to właśnie Paweł Kasprzak wraz ze swoim kolegą został wwieziony na teren Sejmu w bagażniku byłej posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl