Groźny wypadek na S3! Autokar z wieloma pasażerami wywrócił się na drodze

/ polkowice.policja.gov.pl

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak poinformował na Twitterze, że nie potwierdziła się informacja, że w szpitalu w Lubinie zmarła druga osoba poszkodowana w wypadku autobusu na S3 w powiedzie polkowickim. Bilans czwartkowego wypadku to jedna ofiara śmiertelna i 24 osoby ranne. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem wypadku autobusu na drodze S3 było przekroczenie prędkości – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Tuż po godzinie 10. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak napisał na Twitterze, że „na szczęście nie potwierdziła się informacja o drugim zgonie”. „Bilans wypadku w p. polkowickim przedstawia się następująco: 1 osoba nie żyje, kilka osób w stanie ciężkim przebywa m.in. w szpitalach w Lubinie i Legnicy. Najlżej poszkodowani są już w domach” - napisał wojewoda.

We wcześniejszym wpisie wojewoda informował, że w „szpitalu w Lubinie zmarła kolejna poszkodowana osoba w wypadku na S3, a bilans wypadku to dwie ofiary śmiertelne”.

Do wypadku autokaru doszło w czwartek po godz. 21 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Autobus, który jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa, przewrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej S3.

Autokar wiózł 49 pasażerów i dwóch kierowców. Podróżowały nim także osoby niepełnosprawne. Wśród pasażerów były osoby w różnym wieku, w tym dzieci. W wyniku wypadku zginęła dorosła kobieta. 24 osoby zostały ranne, w tym pięć ciężko.

"Autobus wpadł w poślizg podczas hamowania, a następnie wypadł z drogi, wpadł do rowu i przewrócił się na bok” – przekazał Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Jak powiedział Tomasz Kozieł, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, pięciu rannym osobom nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia. „Jedna osoba przeszła operację neurochirurgiczną, druga ortopedyczną. Stan pacjentów jest stabilny i nie zagraża ich życiu” - powiedział rzecznik.

Rzecznik polkowickiej policji sierż. Przemysław Rybikowski powiedział, że kierowca autokaru został zatrzymany do wykonania dalszych czynności śledczych zaplanowanych w piątek. „Był badany na zawartość alkoholu i był trzeźwy. W piątek zostaną wykonane kolejne czynności procesowe w tej sprawie” - dodał rzecznik.

Policja przywróciła ruch na drodze S3 ok. 4 nad ranem.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl