Rozkład jazdy pociągu na Węgry

  

Znane są już dokładne godziny odjazdu i powrotu pociągu, którym 14 marca wyruszą uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej”.

Wielki Wyjazd na Węgry ma być manifestacją poparcia dla Węgrów i polityki rządów premiera Viktora Orbána. Uczestnicy wyjazdu mają się pojawić w Budapeszcie 15 marca, w rocznicę wybuchu rewolucji z 1848 r. To święto narodowe na Węgrzech, upamiętniające bohaterów walk wyzwoleńczych, również Polaków.

Oprócz klubów „Gazety Polskiej” w akcji uczestniczą także Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Wśród uczestników wyjazdu udających się pociągiem do Budapesztu będzie redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

ODJAZD WARSZAWA-KIELCE-KRAKÓW-TARNÓW-NOWY SĄCZ

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

* KIELCE: GODZ. 17.30-17.33

* KRAKÓW: GODZ. 19.06-19.11

* TARNÓW: GODZ. 21.08-21.10

* NOWY SĄCZ: GODZ. 22.52-22.55

POWRÓT BUDAPESZT-NOWY SĄCZ-TARNÓW-KRAKÓW-KIELCE-WARSZAWA

* BUDAPESZT: GODZ. 19.00

* NOWY SĄCZ: GODZ.  3.23-3.33

* TARNÓW: GODZ. 5.19-5.47

* KRAKÓW: GODZ. 7.17-7.57

* KIELCE: GODZ. 9.35-9.40

* WARSZAWA CENTRALNA: GODZ. 13.45

Szczegółowy program uroczystości oraz informacje na temat Wielkiego Wyjazdu na Węgry znajdują się TUTAJ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Skandal w berlińskiej policji

/ Kdogan; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Przed rokiem anonimowy autor, przedstawiający się na łamach niemieckiego „Tagesspiegel” jako długoletni pracownik Urzędu Kryminalnego w Berlinie ujawnił, że do berlińskiej policji przyjmowani są członkowie arabskich klanów przestępczych. Jak się okazuje od tego czasu niewiele się zmieniło na lepsze. Właśnie wybuchł nowy skandal, bo okazało się, że kilku policjantów miało współpracować z arabskimi klanami.

Co najmniej sześciu berlińskich policjantów współpracuje z arabskimi klanami – twierdzi rzecznik „Stowarzyszenia Krytycznych Policjantów i Policjantek” Thomas Wueppesahl, cytowany przez portal dw.com.

W rozmowie z rozgłośnią RBB, powiedział on, że "kilku policjantów przekazuje poufne informacje klanom".

Według naszych informacji możemy przyjąć, że co najmniej sześciu, o ile nie dziesięciu kolegów utrzymuje kanały komunikacji ze środowiskiem arabskich klanów. Dla tych policjantów rodzinne relacje w klanach są ważniejsze niż państwo prawa

- powiedział Wueppesahl. [polecam:https://niezalezna.pl/255220-niemcy-maja-potezny-problem-z-arabskimi-klanami-tworza-wlasny-system-wartosci-i-porzadku]

Według niego podejrzani policjanci nie mieli dostępu do najważniejszych informacji. 

Thomas Wueppesahl uważa, że na niekorzyść obniżyły się kryteria przy naborze do pracy w policji

Wielu szkolonych obecnie policjantów przed 20 lub 30 laty w ogóle nie byłoby przyjętych do pracy w policji.
Szkoła policyjna w Berlinie w przeszłości już wielokrotnie była krytykowana ze względu na wypadające tam często zajęcia i deficyty w dyscyplinie szkolonych osób

- komentował rzecznik „Stowarzyszenia Krytycznych Policjantów i Policjantek”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl