Siedem lat dla nożownika. Napadł ofiarę bez przyczyny

Zdjęcie ilustracyjne / WilliamCho CC0

  

Na karę siedmiu lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 23-letniego Piotra D., który bez powodu pchnął nożem przechodnia na ulicy w Zdzieszowicach.

Do czynu objętego aktem oskarżenia doszło w marcu tego roku na ulicy Góry Świętej Anny w Zdzieszowicach. Do idącego chodnikiem Pawła S. podszedł mężczyzna i uderzył go nożem w brzuch, a następnie uciekł. Ofiara przeżyła dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej i przeprowadzonej w pobliskim szpitalu operacji.

Policja szybko ujęła podejrzanego. Okazał się nim Piotr D., który początkowo do niczego się nie przyznawał. Dopiero w trakcie śledztwa potwierdził wersję prokuratora. Nie potrafił jednak wyjaśnić powodu swojej agresji. Chociaż policja ustaliła, że mężczyźni się znali, to nie udało się trafić na ślad jakiegokolwiek konfliktu między nimi.

Oskarżony został skierowany na obserwację psychiatryczną, jednak zdaniem biegłych w chwili przestępstwa Piotr D. nie miał zniesionej ani ograniczonej w stopniu znacznym zdolności do rozpoznania znaczenia zarzucanego mu czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Także badania krwi dokonane po zatrzymaniu nie wskazywały, by podsądny był pijany lub pod wpływem środków odurzających.

Prokurator oskarżył Piotra D. o usiłowanie zabójstwa, za co grozi od 8 lat więzienia do dożywocia. Sąd przyjął jednak, że sprawca, działając z zamiarem bezpośrednim, spowodował u swojej ofiary ciężki uszczerbek na zdrowiu, skazał go więc za przestępstwo określone w art. 156 par. 1 kodeksu karnego i wymierzył karę siedmiu lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Wilnie wybrano najpiękniejszą Polkę na Litwie

Finał wyborów „Kuriera Wileńskiego” / facebook. com/screenshot/@kurier.wilenski

  

18-letnia studentka Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina Dominika Lamauskaite zdobyła w niedzielę tytuł dziewczyny „Kuriera Wileńskiego”, czyli została Miss Polką Litwy 2019. Gala XX konkursu na najpiękniejszą Polkę na Litwie odbyła się w Wilnie.

Nie jest to typowy konkurs piękności.

„Nie mamy tu prezentacji kandydatek w bikini, liczy się przede wszystkim urok osobisty i zaprezentowane talenty”

- powiedział Robert Mickiewicz, redaktor naczelny „Kuriera Wileńskiego”, polskiego dziennika na Litwie, i przewodniczący jury.

W finale konkursu udział wzięło 10 dziewcząt wyłonionych spośród kilkudziesięciu kandydatek, które przez trzy miesiące przygotowywały się pod kierunkiem choreografki Justyny Suckiel i piosenkarki Elity Narkiewicz, dawnych uczestniczek konkursu.

To konkurs, "który dodaje pewności siebie, uczy godnej rywalizacji, ale to też wspaniała przygoda” - powiedział Mickiewicz. Przypomniał, że wiele finalistek osiągnęło życiowy sukces - zdobywczynią tytułu była m.in. aktorka Joanna Moro.

Zazwyczaj "Dziewczyna +Kuriera Wileńskiego+ - Miss Polka Litwy" uczestniczy w konkursie Miss Polonia. Redaktor naczelny polskiego dziennika liczy, że tak będzie również tym razem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl