Misiło - Petru, Gasiuk-Pihowicz - Lubnauer... Choć przyjaźnie się kończą, internet pamięta

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dawniej przyjaciele, dzisiaj rywale. Po wczorajszym rozpadzie klubu Nowoczesnej, internauci przypominają przyjaźnie, które odeszły do lamusa. Piotr Misiło - wyrzucony z Nowoczesnej nie znalazł miejsca u boku Petru - przeszedł do klubu PO, Kamila Gasiuk-Pihowicz podpadła Lubnauer, która mówi o niej, że jest "politykiem wiecowym, ale w kuluarach daje się ogrywać”. Schetyna zaciera ręce, a internet... pamięta.

Wczoraj rozsypał się klub Nowoczesnej. Siedmiu posłów .N oraz wykluczony niedawno Piotr Misiło przeszło do klubu Platformy Obywatelskiej. Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedziała, że Kamila Gasiuk-Pihowicz (która była szefową klubu Nowoczesnej) podjęła błędną, pozbawioną realizmu decyzję.

Pytana o to, co dla Nowoczesnej oznacza utrata siedmiu posłów, Lubnauer wskazała w odpowiedzi: "Kamila (Gasiuk-Pihowicz) to polityk wiecowy, ale w kuluarach daje się ogrywać". Podkreśliła jednocześnie, że większość posłów Nowoczesnej nie chce wspólnego klubu parlamentarnego PO i N.

- Wyrazili to podczas głosowania w Klubie Parlamentarnym Nowoczesnej. Takiego samego zdania są struktury naszej partii. Chcemy ścisłej współpracy Nowoczesnej z PO, ale nie utraty parlamentarnej podmiotowości. Siłą Koalicji Obywatelskiej musi być różnorodność, a nie podporządkowanie jednej partii. Musimy być atrakcyjni dla różnych wyborców, bogaci w mnogość poglądów, a nie tylko dla elektoratu Platformy

- tłumaczyła polityk.

Choć dzisiaj panie weszły na wojenną ścieżkę, jeszcze niedawno ich przyjaźń kwitła:


Podobnie wygląda dawna zażyłość Ryszarda Petru i Piotra Misiło. Kiedy ten ostatni został wyrzucony z Nowoczesnej Petru zapowiedział, że nie dołączy do jego nowej formacji Teraz!. 

- Nie jest to osoba, o której bym marzył w swoim ugrupowaniu. Życzę mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

- powiedział w programie portalu Wirtualna Polska.

Przy okazji Ryszard Petru wspomniał, że Misiło był jednym z pierwszych, który zakwestionował jego przywództwo w Nowoczesnej. Nieco ponad rok temu Misiło zdecydował się wystartować w wyborach krajowych na szefa N. Kilka tygodni przed ogłoszeniem startu, Piotr Misiło przegrał wybory na szefa struktur regionalnych partii na Pomorzu Zachodnim.

A jeszcze kilka lat temu obaj panowie zgodnie bawili się na Święcie Pasztecika:

Jak widać, choć przyjaźnie się kończą, internet pamięta. I podsumowuje:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl