Niewybuch w Policach. Ewakuacja obejmie 25 tysięcy mieszkańców!

Bombę lotniczą pochodzącą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odkryto przy pracach ziemnych w Policach. Służby planują podjąć niewybuch w najbliższą niedzielę. Na czas trwania akcji ewakuować trzeba będzie około 25 tys. mieszkańców.

Zdjęcie ilustracyjne
By Necro34 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37943015

Na niewybuch natrafiono na ul. Tanowskiej, gdzie prowadzone są prace ziemne. "To prawdopodobnie ważąca 250 kilogramów bomba lotnicza pochodząca z II wojny światowej" - powiedział burmistrz Polic Władysław Diakun. "Tego typu bomby spadały wtedy na działającą tutaj niemiecką fabrykę benzyny syntetycznej. Widocznie ta spadła w grząski grunt i nie wybuchła" - dodał Diakun.

Sztab kryzysowy zdecydował, że podjęcie niewybuchu planowane jest na najbliższą niedzielę, 9 grudnia. Według Diakuna, to najbezpieczniejszy termin z uwagi na to, że w niedzielę nie działają zakłady pracy, czy szkoły, żłobki i przedszkola.

W sobotę, 8 grudnia, rano rozpocznie się akcja powiadamiania mieszkańców w promieniu 1,5 kilometra od miejsca, w którym leży niewybuch. Informacje przekaże mieszkańcom wojsko i służby miejskie, m.in. przez rozgłaszanie komunikatów i informowanie mieszkańców w ich domach.

Władze Polic szacują, że ewakuacja na czas usunięcia bomby obejmie 25 tys. mieszkańców.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#bomba lotnicza #Police #niewybuch

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo