Kieleckie szczypiornistki idą w dobrym kierunku

/ Nonander [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Cztery wygrane spotkania i siódma pozycja w tabeli ekstraklasy na półmetku fazy zasadniczej – to dorobek piłkarek ręcznych Korony Handball Kielce. „Zespół czyni systematyczne postępy i idzie w dobrym kierunku” – zapewnił trener kielczanek Paweł Tetelewski.

W poprzednim sezonie kieleckie szczypiornistki zajęły ostatnią lokatę w ekstraklasie, wygrywając zaledwie sześć z 32 spotkań. Do nowym rozgrywek zespół przystąpił pod wodzą nowego szkoleniowca Tetelewskiego, który zastąpił Tomasza Popowicza. Pod jego wodzą drużyna, niemal w niezmienionym składzie, spisuje się znacznie lepiej. Na półmetku fazy zasadniczej z 12 zdobytymi punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli.

„Jestem zadowolony z zespołu, zwłaszcza z postawy jaką dziewczyny prezentowały w spotkaniach, które rozgrywaliśmy we własnej hali. Wygraliśmy z mocnym Startem Elbląg, blisko zdobyczy punktowej byliśmy w pojedynku z Pogonią Szczecin (przegranym przez Koronę 32:34). Widać, że zespół ma charakter i czyni postępy”

– chwalił swoje podopieczne Tetelewski.

Większość punktów kielczanki zdobyły grając przed własną publicznością. Z sześciu wyjazdowych spotkań Korona wygrała tylko jedno, na inaugurację rozgrywek z zespołem z Kościerzyny (30:26). Blisko zdobycia punktów drużyna z Kielc była też w Piotrkowie, ale ekipa Tetelewskiego przegrała tam jedną bramką (24:25).

„W pozostałych meczach graliśmy z czołowymi polskimi zespołami. Porażki z Zagłębiem Lubin, Energą AZS Koszalin czy Perłą Lublin wstydu nam nie przynoszą, ale do tych ekip jeszcze nam trochę brakuje. Tutaj decydującą sprawę ogrywały sprawy mentalne. Dziewczyny jeszcze nie do końca chyba wierzyły w to, że nawet w starciu z tak silnymi rywalkami są wstanie podjąć równorzędną walkę”

– dodał szkoleniowiec, który nie ukrywał, że nadal bolączką drużyny jest atak pozycyjny.

„Pracujemy nad tym dopiero od czterech, pięciu miesięcy. Nieraz na zgranie zespołu potrzeba dwóch, trzech lat, a przypomnę, że mamy bardzo młodą drużynę. Ale i w tym elemencie gry zauważyłem postęp. Były takie mecze, kiedy ten atak pozycyjny wyglądał dobrze, ale zdarzały się też takie, w których mieliśmy przestoje w grze, graliśmy falami. Cały czas pracujemy nad tym, aby takich momentów było jak najmniej”

– zapewnił Tetelewski.

Przerwę w rozgrywkach kielczanki spędzają bardzo pracowicie. Korona wyjechała na Ukrainę, gdzie rozegrała dwa towarzyskie spotkania z Galiczanką Lwów, oba przegrywając 28:29 i 29:32. W dniach od 15 do 16 grudnia zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego będzie gospodarzem Memoriału red. Andrzeja Kowalczyka, w którym ich rywalkami będą Piotrcovia i właśnie Galiczanka. W środę 19 grudnia Korona rozegra wyjazdowy mecz Pucharu Polski z pierwszoligowym SPR Olkusz.

Do rundy rewanżowej zespół z Kielc przystąpi wzmocniony Martą Chodakowską. Niespełna 19-letnia bramkarka, występująca ostatnio w wycofanej z ekstraklasy Arce Gdynia, podpisała z Koroną 2,5-letni kontrakt. „Młoda dziewczyna, reprezentantka Polski juniorek, o dobrych warunkach fizycznych. Bardzo liczymy na to, że szybko wkomponuje się w nasz zespół. O obsadę bramki możemy być już spokojni. Są jeszcze przecież Aleksandra Orowicz i Małgorzata Hibner. Te trzy utalentowane zawodniczki będą rywalizować o miejsce w składzie” – zapowiedział trener Korony.

Kolejna z bramkarek 19-letnia Anna Nazimek została wypożyczona do pierwszoligowego AZS AWF Warszawa. „Cztery bramkarki w drużynie to już za dużo. Ania to bardzo utalentowana zawodniczka, ale musi w tym wieku jak najwięcej grać, a nie siedzieć na ławce. Taką możliwość będzie miała w klubie ze stolicy” – tłumaczył Tetelewski, który przed rundą rewanżową nie stawia przed zespołem konkretnych celów do zrealizowania. Po dotychczasowych spotkaniach kielczanki zajmują siódme miejsce w tabeli (12 punktów), tracąc dwa punkty do szóstego Startu Elbląg.

„Nie myślimy o tym, czy stać nas na wywalczenia miejsca w pierwszej szóstce. I tak wszystko zweryfikuje parkiet. Koncentrujemy się na każdym najbliższym spotkaniu. Najważniejsze, żeby ten zespół czynił systematyczne postępy, a wtedy sukcesy wcześniej czy później przyjdą”

– podsumował szkoleniowiec Korony.

Rozgrywki ekstraklasy Korona wznowi w pierwszy weekend stycznia 2019 r. meczem we własnej hali z UKS PCM Kościerzyna. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Niesiołowski, bohater seksafery korupcyjnej, uderza w Kościół. Za "krycie pedofilów"

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Według prokuratury, materiał dowodowy "wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów”. Politykowi nie przeszkadza to atakować Kościoła - ostatnio zrobił to w rozmowie z Jackiem Żakowskim w Superstacji.

Najpierw red. Żakowski próbował zadać Niesiołowskiemu pytanie o aferę, której jest głównym bohaterem. Polityk nie chciał jednak na ten temat rozmawiać. Ograniczył się jedynie do ataku na Grzegorza Schetynę:

Już mówiłem o tym i nie mam nic więcej do dodania. Od spraw procesu jest mój pełnomocnik. On odpowiada na wszystkie pytania. Mi jest niezręcznie prowadzić polemikę na ten temat. Ja nie widzę powodu, żebym się bronił przed pomówieniami, opluwaniem, obrzygiwaniem.

Niesiołowski ogłosił też, że nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Ja mam 75 lat. Co ja mam do śmierci kandydować ? To byłbym najstarszym posłem. Ja już wcześniej mówiłem, że nie będę kandydował. Ale to nie jedyny powód. Drugi jest taki, że nie mam skąd kandydować. Gdzie ja pójdę ? Do tego pana, o którym rozmawiamy [Schetyny - przyp. Niezalezna.pl]? A drugi Pan to Kaczyński, który bardzo by się zdziwił. Jaką ma Pan jeszcze listę inną? [...] Nie sądzę, żeby Wiosna była spragniona mojej osoby. Jeszcze jest lista Zandberga. A także lista Winnicki, Godek, Mikke. Widzi Pan mnie w tym towarzystwie?

Ale główny ładunek jadu Niesiołowski zużył na Kościół katolicki. Pytany o ten temat przez Żakowskiego, bohater seksafery wypalił:

To, co wyprawia Kościół w ogromny stopniu hierarchowie, biskupi to jedna wielka hańba. Ta konferencja, Jędraszewski, Gądecki, ci biskupi, którzy uciekają przed dziennikarzami. To krycie pedofilów. Ten Głódź, który mówi Pani maltretowanej przez Jankowskiego, że spotkała ją nieprzyjemność. Nieprzyjemność to by ją spotkała, gdyby jej długopis ukradli.

Na tym plucie Niesiołowskiego się nie skończyło. Polityk stwierdził:

To nie Kościół. A teraz widzę twarz Jędraszewskiego, Hozera, Dziwisza i tych innych. To są twarze ludzi, którzy są zaprzeczeniem tego, za co Pan Jezus umarł na krzyżu. [...]  No może wierzą w jakiegoś Boga. Tak jak Indianie wierzą w totemy i  figurki, ale nie wierzą w podstawową prawdę. Ja nie przypominam sobie  żadnego fragmentu ewangelii, w którym byłby cień tolerancji dla pedofilii, natomiast jest tam bardzo dużo o miłości nieprzyjaciół. A oni popierają PiS. Popierają dyktaturę w Polsce. Nie mają zrozumienia dla krzywdy. Nie poparli tych biednych inwalidów protestujących w Sejmie.  Nie poparli ludzi prześladowanych, dobrego słowa nie powiedzieli o uchodźcach. W tych kłamstwach smoleńskich uczestniczyli bez przerwy.  Machali tymi krzyżami wokół PiS. Zapisali haniebny rozdział i to jest niestety mój Kościół.

Stefan Niesiołowski - niegdyś polityk Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego - ma podobne pomysły jak posłanka Scheuring-Wielgus

Papież powinien rozwiązać cały episkopat. Tak jak w Chile. Wyrzucić Rydzyka z Polski, żeby przestał szkodzić Polsce i Kościołowi. Nie wiem, dlaczego nie robi tego Franciszek. Były jakieś apele. Czy on jest źle informowany, czy on nie chce? Więc jest mi trudno, ale intuicja mi mówi, że biskup Gądecki powinien się poddać do dymisji. On się na to  stanowisko nie nadaje.

Pod koniec stycznia do Sejmu wpłynął wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Niesiołowskiemu. Prokuratura Krajowa poinformowała, że prokurator zamierza postawić posłowi PSL-UED zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury, materiał dowodowy "wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów”.

W związku ze sprawą zostali zatrzymani przedsiębiorcy Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. Bogdanowi W. i Wojciechowi K. prokurator przedstawił "zarzut dotyczący udzielenia posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Stefanowi Niesiołowskiemu, co najmniej trzydziestokrotnie korzyści osobistej". Podejrzani mieli organizować i opłacać usługi seksualne "świadczone przez kobiety trudniące się zawodowo lub okazjonalnie prostytucją". Zostali oni aresztowani na trzy miesiące.

Wobec trzeciego z mężczyzn - Krzysztofa K., któremu prokuratura zarzuciła, że w 2015 r. wielokrotnie ułatwił uprawianie prostytucji poprzez ustalanie terminów i miejsc spotkań z klientami, a także organizowanie środka transportu do miejsca świadczenia usług - prokurator zastosował środki o charakterze wolnościowym w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Zdaniem śledczych celem działania biznesmenów było pozyskanie przychylności posła w odniesieniu do podejmowanych przez nich przedsięwzięć, w tym o charakterze gospodarczym, i doprowadzenia do podjęcia przez posła osobistych działań polegających m.in. na wywarciu wpływu na ustaloną osobę, w celu zawarcia umów z podmiotami wskazanymi przez Bogdana W.

Według prokuratury należące do nich spółki, działające wcześniej w branży restauracyjno-hotelarskiej, "uzyskały intratne kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA". Bogdanowi W. i Wojciechowi K. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, natomiast Krzysztofowi K. - do lat 5.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Superstacja, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl