Nagroda za pomoc w złapaniu zwyrodnialców

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Komendant Miejski Policji w Poznaniu ufundował nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców kradzieży w mieszkaniu niepełnosprawnego Marka Suwezdy. Dwóch sprawców ukradło z jego mieszkania dwa komputery, które służyły mu do komunikowania się ze światem, do nauki i pracy.

Do kradzieży doszło w nocy z 17 na 18 listopada przy ul. Nadolnik w Poznaniu. Jak tłumaczył rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, dwóch nieznanych sprawców weszło do mieszkania niepełnosprawnego pana Marka i ukradło mu dwa komputery, które służyły mężczyźnie do nauki i pracy.

Przyjaciel poszkodowanego Wojtek Bogacz podkreślił w mediach społecznościowych, że „bulwersujący jest fakt, że sprawcy podnieśli rękę na osobę niewidomą i poruszającą się na wózku inwalidzkim, w dodatku chorą na raka i w trakcie przyjmowania chemii”. Umieścił on także zdjęcia skradzionych komputerów z apelem, o „sprawdzanie, czy nie ma takiego laptopa w jakimś lombardzie, ewentualnie zapytanie pracowników lombardu, czy ktoś w ostatnim czasie nie próbował sprzedać takiego laptopa”.

Mieszkańcy Poznania, po opisaniu sprawy przez lokalne media, są zbulwersowani sytuacją. Podobnie – jak wskazał Borowiak - funkcjonariusze, którzy zajmują się wyjaśnieniem tej sprawy.

Pełniący obowiązki komendant miejski policji w Poznaniu mł. insp. Adam Kachel ufundował nagrodę pieniężną dla osoby, której informacje przyczynią się do zatrzymania sprawców. Został również uruchomiony specjalny numer telefonu, pod którym można przekazywać informacje - 519-064-684.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwedzka prokuratura zdecyduje ws. Michnika

Stefan Michnik / TV Republika print screen

  

To szwedzka prokuratura zdecyduje, czy odwołać się od decyzji sądu odmawiającej wydania Stefana Michnika - pisze dziś "Nasz Dziennik".

Według "ND" pion śledczy polskiego IPN nie może bezpośrednio odwołać się od decyzji szwedzkiego sądu w sprawie Stefana Michnika - musi to zrobić tamtejsza prokuratura.

"Sąd w Goeteborgu odmówił wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania, a tryb zaskarżania w tym przypadku określa szwedzkie prawo"

- czytamy.

[polecam:https://niezalezna.pl/259623-stefan-michnik-ma-krew-na-rekach-ambasador-szwecji-slyszac-o-jego-zbrodniach-byl-poruszony]

"Aktualnie podjęto działania, które naszym zdaniem zmierzają do tego, aby przekonać stronę szwedzką do naszych argumentów przemawiających za złożeniem takiego zażalenia" - powiedział w rozmowie z gazetą prokurator Robert Janicki z IPN.

"Chcemy, aby szwedzka prokuratura zaskarżyła tę decyzję. Jest jeszcze czas do złożenia tego zażalenia"

- dodał.

"ND" wyjaśnia, że doszło do spotkania wiceszefa MSZ z ambasadorem Szwecji, podczas którego dyplomacie została przedstawiona argumentacja strony polskiej.

Jak podaje dziennik, wobec Stefana Michnika formułowanych jest 30 zarzutów o popełnienie zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl