Rosja zamawia kolejne desantowce

/ https://en.wikipedia.org/wiki/Ivan_Gren-class_landing_ship#/media/File:%C2%AB%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%93%D1%80%D0%B5%D0%BD%C2%BB.jpg

  

Rosyjskie przedsiębiorstwo stoczniowe United Shipbuilding Corporation ma wybudować kolejną partię okrętów desantowych projektu 11711 (Iwan Grien) dla Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej - informuje agencja prasowa TASS.

W ramach umowy wybudowane ma być od dwóch do trzech okrętów desantowych typu 11711. Od pierwszych dwóch desantowców typu Iwan Grien mają różnić się one wydłużonym kadłubem. Warto przypomnieć, że pierwszy z desantowców typu Iwan Grien wszedł na służbę w czerwcu br. Drugi z okrętów „Piotr Morgunow”, nad którym prace rozpoczęły się w 2015 roku zakończyć ma próby morskie nad Bałtykiem w 2019 roku. Prace nad wszystkimi okrętami projektu 11711 realizowane są w stoczni Jantar w Kaliningradzie. 

Okręt desantowy projektu 11711 ma wyporność  6 600 ton, długość 120 metrów, szerokość 16 metrów. Napęd Diesel Kolomna 10D49 umożliwia osiągniecie prędkości 18 węzłów. Z kolei zasięg maksymalny przy 16 węzłach wynosi 3 500 mil morskich. Przystosowany jest do transportu 13 czołgów bądź 36 transporterów opancerzonych oraz 300 żołnierzy korpusu piechoty morskiej. Z podkładu operować mogą dwa śmigłowce morskie Ka-27 bądź Ka-29. Uzbrojenie okrętu stanowią trzy morskie armaty systemu CIWS AK-630 oraz karabin maszynowy KPW.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl