Dezinformacja – oręż przebierańców?

  

Żadne inne śledztwo nie budzi takich emocji wśród byłych i obecnych ludzi służb specjalnych, jak postępowanie w sprawie tzw. gangu przebierańców, czyli fałszywych funkcjonariuszy SKW, ABW i CBA powołujących się na wpływy w administracji państwowej.

Z tego powodu pełno jest plotek i kłamstw na temat tego, co już wiedzą śledczy i jakie prowadzą działania. To klasyczna dezinformacja. Szczególnie dotyczy to rzekomego wcześniejszego wypuszczania na wolność aresztowanych do sprawy podejrzanych (np. Tomasz Sz. będzie przebywał w areszcie przynajmniej do 23 stycznia 2019 r.) oraz „sprawdzonych” doniesień, kto poszedł na współpracę ze śledczymi. Już dziś to znakomity materiał dla analityków i naukowców zajmujących się dezinformacją. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że macki przebierańców sięgały zaskakująco wysoko. Niektórzy mają się więc czego obawiać!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl