Wojna na opozycji na całego. Schetyna: To nie pożeranie, tylko integrowanie

Ośmiu posłów Nowoczesnej dołączyło wczoraj do nowego klubu, w którym rządzi Platforma Obywatelska. Szefowa Nowoczesnej grzmiała: "to wrogie przejęcie". Dziś rano w mediach Grzegorz Schetyna stwierdził, że to nie jest żadne pożeranie Nowoczesnej przez Platformę, tylko „integrowanie środowisk”. – Nie chcę i nie pozwolę na to, żeby mój pomysł polityczny, czy o tym, o czym rozmawialiśmy wielokrotnie z Katarzyną Lubnauer i z ludźmi z Nowoczesnej, czyli proces integracyjny obu środowisk, żeby on był czymś złym – powiedział.

Grzegorz Schetyna
flickr.com/Platforma Obywatelska RP/ creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Klub PO przyjął wczoraj nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmiu posłów Nowoczesnej oraz poseł Piotr Misiło, który został wykluczony z Nowoczesnej w miniony piątek. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć, gdyż nie ma wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów.

„To wrogie przejęcie” – mówiła wczoraj szefowa Nowoczesnej.

Dziś odpowiedział jej w TVN24 Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ocenił, że „to nie jest żadne pożeranie (Nowoczesnej przez Platformę - red.), tylko budowanie, integrowanie środowisk i budowanie wspólnego klubu”.

„To nie jest wrogie przejęcie. Jest za zgodą i z inicjatywy szefowej klubu. Nie chcę ingerować w relacje wewnątrz Nowoczesnej. Nie chcę i nie pozwolę na to, żeby mój pomysł polityczny, czy o tym, o czym rozmawialiśmy wielokrotnie z Katarzyną Lubnauer i z ludźmi z Nowoczesnej, czyli proces integracyjny obu środowisk, żeby on był czymś złym. Nie pozwolę na to, żeby tworzyć i wpychać tę sytuację, która dzisiaj dzieje się, w jakieś złe relacje i zły kontekst"

– powiedział.

Schetyna poinformował, że jest umówiony z Lubnauer i będzie dalej namawiał ją do tego, żeby integrować środowiska. „Wiem, że są emocje w Nowoczesnej. Wiem, że to potrwa. Ale jestem umówiony z nią na rozmowę i będę dalej, tak jak robiłem to przez miesiące wspólnej kampanii KO, namawiał ją do tego, żeby integrować środowiska, być gotowym do wyborów europejskich"– stwierdził szef PO.

Schetyna stwierdził, ze dalej będzie namawiał do tego, by integrować klub parlamentarny.

„Wiem, że to nie jest łatwe, ale uważam, że każde ze środowisk musi oddać część swojej suwerenności, żeby dać szeroką podstawę do budowania koalicji, bo tego oczekują Polacy”

– mówił.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl,

#Nowoczesna #Platofrma Obywatelska #Grzegorz Schetyna #Katarzyna Lubnauer #opozycja

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo