Jatka w opozycji

  

Wczorajszy dzień nie był najszczęśliwszy dla partii Katarzyny Lubnauer. Najpierw prezydium klubu Nowoczesnej przyjęło uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Po ogłoszeniu tej decyzji już na posiedzeniu klubu posłowie Nowoczesnej odrzucili uchwałę prezydium, chociaż niektórzy z nich chcą być w nowym klubie. Katarzyna Lubnauer oskarża swoje koleżanki i kolegów, którzy chcą być razem z Platformą Obywatelską, o podziały i rozbijanie partii. Oliwy do ognia dolał wyrzucony przez Katarzynę Lubnauer Piotr Misiło, który z kolei oskarżył ją o brak woli do współpracy. Teraz wszystko wskazuje na to, że Nowoczesna ulegnie kolejnemu podziałowi – jak na razie mamy odrębny byt stworzony przez Ryszarda Petru i Joannę Scheuring-Wielgus. Ten ostatni zajmuje się przede wszystkim walką z Kościołem – właśnie posłanka Scheuring-Wielgus zażądała dymisji Episkopatu Polski i ogłosiła wyjazd w tej sprawie do papieża Franciszka. Do wyborów parlamentarnych zostało dziewięć miesięcy, ale raczej jest pewne, że Nowoczesna i posłowie, którzy wcześnie byli z nią związani, nie zaistnieją w przyszłym Sejmie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl