Trump apeluje do krajów OPEC: „Świat nie chce wyższych cen ropy!”

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Marco Verch/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent USA Donald Trump napisał dzisiaj na Twitterze, przed spotkaniem komitetu OPEC, że liczy na to, iż kartel nie obniży wydobycia ropy. Wkrótce potem ministerialna komisja monitorująca OPEC zdecydowała, że należy ograniczyć produkcję.

"Mam nadzieję, że OPEC utrzyma podaż ropy taką, jaka jest, nieograniczoną. Świat nie chce ani nie potrzebuje wyższych cen ropy!"

- głosi tweet prezydenta.

Ministerialna komisja monitorująca OPEC, w skład której wchodzą ministrowie krajów zrzeszonych w kartelu i kilku innych producentów, w tym Rosji, spotkała się dziś w Wiedniu, na dzień przed ogólnym spotkaniem OPEC.

Jak podaje Reuters Arabia Saudyjska, nieformalny przywódca OPEC (Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową), nalegała na Rosję, by znacząco obniżyć wydobycie surowca i uniknąć nadpodaży, a tym samym zapobiec spadkom cen ropy.

"Wszyscy, włącznie z Rosją, są zgodni co do tego, że potrzebna jest redukcja wydobycia"

- powiedział minister ds. ropy Omanu Muhammad ibn Hamad Saif ar-Rumhi.

Wyjaśnił, że skala redukcji będzie jeszcze przedmiotem dyskusji. Rosyjski minister energii Aleksandr Nowak udał się już do Moskwy, by uzyskać akceptację prezydenta Władimira Putina dla tej decyzji - podaje Reuters, powołując się na dwóch uczestników spotkania komisji monitorującej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefowa MSWiA o filarach rządu

/ twitter.com/MSWiA_GOV_PL

  

- Bez państwa bezpiecznego nie można budować dobrej przyszłości. Bezpieczeństwo, ład i porządek są jednym z głównych filarów naszego rządu – mówiła we Wrocławiu, podczas dolnośląskich obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, minister spaw wewnętrznych i administracji, Elżbieta Witek.

Minister wzięła udział w dolnośląskich obchodach święta polskiej policji, które w czwartek odbyły się na Palcu Wolności we Wrocławiu.

"Tylko raz na sto lat takie święto się zdarza i my jesteśmy uczestnikami tego wielkiego wydarzenia. Kiedy po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległości władze nowo tworzącego się państwa postawiły na bezpieczeństwo - powstała Polska Policja Państwowa"

- mówiła.

Elżbieta Witek podkreśliła, że dla rządu "bezpieczeństwo, ład i porządek muszą być i są na pierwszym miejscu".

"To jeden z głównych filarów naszego rządu. Bez bezpiecznego państwa, nie można budować dobrej przyszłości dla naszych obywateli"

- mówiła.

Szefowa MSWiA wskazała, że policja jest najliczniejszą formacją mundurową, a zaufanie społeczne dla tej formacji wzrasta z roku na rok.

"To zaufanie nie przychodzi samo, jego nie można kupić czy dostać w prezencie. To zaufanie trzeba sobie wywalczyć i wy to robicie na co dzień. Jesteście niezwykle profesjonalni, odpowiedzialni, służycie pomocą nawet kiedy jesteście po służbie" 

- podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl