Nawet "Wyborcza" w szoku po hecy w Nowoczesnej: „Cyrk, nikt nie wie, o co chodzi”

Siedziba Gazety wyborczej / Fot.Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dzisiejszy podział w Nowoczesnej wzbudził wiele emocji nie tylko wśród członków totalnej opozycji, ale także wśród dziennikarzy. Okazuje się, że baczne obserwowanie polskiego życia politycznego nie wystarcza, by zrozumieć motywacje niektórych polityków. Wyraz dezorientacji i zażenowania dała dziś dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowiejska, nazywając podział w partii Lubnauer - cyrkiem.

Po dzisiejszym odejściu ośmiu posłów Nowoczesnej do klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej pojawiło się mnóstwo komentarzy. Podział, który dokonał się dzisiaj był spodziewany od dawna, ale jednak niektórych dziennikarzy trochę zaskoczył.

Dominika Wielowiejska z "Gazety Wyborczej" przyznała, że sama już nie wie, o co chodzi, i zasugerowała "walkę buldogów pod dywanem". 

Przypomniała też z liderom Koalicji Obywatelskiej, że podziały w łonie "totalnej opozycji" nie przysporzą jej zaufania wśród wyborców.

Co ciekawe, komentujący wpis Wielowiejskiej w większości zgodzili się z jego zasadniczą tezą.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl