Politolog bezlitosny dla Nowoczesnej. „Jest wchłaniania przez PO na własne życzenie”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Ruch posłów Nowoczesnej w postaci stworzenia wspólnego klubu z PO jest ruchem przedwczesnym, dlatego że politycy Nowoczesnej powinni najpierw wynegocjować warunki koalicji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i parlamentu krajowego - ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl politolog, prof. Norbert Maliszewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Prezydia klubów PO i Nowoczesnej podjęły uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Następnie jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez posłów tej partii. Wśród zwolenników wspólnego klubu są: szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Paweł Kobyliński (przeszedł do Nowoczesnej z klubu Kukiz'15) oraz Marek Sowa i Michał Jaros (odeszli do Nowoczesnej z PO).

Zdaniem politologa, prof. Norberta Maliszewskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego "partia Nowoczesna jest w fazie schyłkowej i jedyne, co teraz robią jej politycy, to negocjują warunki przyłączenia do Platformy Obywatelskiej".

Po co jest jeszcze Nowoczesna? Przede wszystkim po to, że jest potrzebna Grzegorzowi Schetynie - żeby miał etykietkę, że dokonuje łączenia, buduje koalicję opozycji anty-PiS - dodał w rozmowie z Niezalezna.pl.

W ocenie politologa "ruch posłów Nowoczesnej w postaci stworzenia wspólnego klubu z PO jest ruchem przedwczesnym, dlatego że politycy Nowoczesnej powinni najpierw wynegocjować warunki koalicji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i parlamentu krajowego".

Jeżeli tego nie zrobili to zdaje się, że ten ruch posłów Nowoczesnej służy temu, żeby samym sobie zagwarantować dobre miejsca, nie bacząc na losy innych polityków tej partii. Jeżeli Grzegorzowi Schetynie uda się stworzyć koalicję z innymi partiami to wartość negocjacyjna Nowoczesnej jest minimalna, a wychodzenie z inicjatywą wspólnego klubu tę wartość negocjacyjną jeszcze osłabia - mówił.

Prof. Maliszewski ocenił ponadto, że "Nowoczesna jest wchłaniania na własne życzenie, a na dodatek bez wynegocjowania dobrych warunków".

Jest to zachowanie mało racjonalne politycznie - podsumował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy: rekordowy przerzut heroiny

/ Drug Enforcement Agency, Unknown [Public domain]

  

Niemiecka służba celna poinformowała o wykryciu na granicy niemiecko-polskiej, we Frankfurcie nad Odrą, 670 kg heroiny. Podkreślono, że jest to największa partia tego narkotyku, jaką kiedykolwiek przechwycono w Niemczech.

Próbę przemytu udaremniono w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Rzecznik niemieckiej służby celnej ujawnił, że heroina, którą próbowano przemycić w ciężarówce, znajdowała się w opakowaniach Turkish Delight (rodzaj słodyczy). Prawdopodobnie pochodziła z regionu Afganistanu, Iranu i Iraku i miała zostać dostarczona do Belgii.

Dziennik "Berlinet Morgenpost" pisze w wydaniu internetowym, że ciężarówka na gruzińskich numerach rejestracyjnych jechała z Kirgistanu, a kierowcą był Turek. Został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

"Berlinetr Morgenpost" zwraca uwagę, że ciężarówka, której towar był zadeklarowany jako Turkish Delight, była wcześniej kontrolowana przy wjeździe na terytorium Unii Europejskiej, na granicy między Białorusią i Litwą, ale była to tylko kontrola wyrywkowa, podczas której nie wykryto heroiny.

Dziennik pisze, że na granicy niemiecko-polskiej sytuacja wyglądała inaczej. Niemieccy celnicy czekali już na tę ciężarówkę, działając na podstawie informacji, przekazanej przez osobę, która wcześniej została zatrzymana w Holandii w związku z inną sprawą. Informację tę niezwłocznie przekazano służbom niemieckim. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl