Platforma wbija klin między zwaśnione frakcje w Nowoczesnej. Emocje w opozycji sięgają zenitu!

W nieoficjalnych rozmowach prowadzonych w sejmowych kuluarach, politycy Platformy Obywatelskiej zapewniają, że opuszczenie szeregów Nowoczesnej przez grupę posłów chcących utworzenia wspólnego klubu z PO to już tylko kwestia czasu. Platforma jest już podobno gotowa na przyjęcie nowych polityków.

na zdjęciu Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna
Jan Sroda/Gazeta Polska

Prezydia klubów PO i Nowoczesnej podjęły w środę uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Następnie jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez posłów tej partii.

Wśród zwolenników wspólnego klubu są m.in.: szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Kornelia Wróblewska, Elżbieta Stępień, Paweł Kobyliński (przeszedł do Nowoczesnej z klubu Kukiz'15) oraz Marek Sowa i Michał Jaros (odeszli do Nowoczesnej z PO). Posłowie ci zadeklarowali po decyzji swego klubu, że chcą pozostać w Nowoczesnej. Zapowiedzieli, że będą w dalszym ciągu przekonywać swych kolegów do jednoczenia klubów PO i Nowoczesnej.

W nieoficjalnych rozmowach politycy Platformy wyrażają jednak przekonanie, że cała szóstka wkrótce opuści Nowoczesną. Jeśli tak się stanie, parlamentarzyści ci mają zostać przyjęci do PO.

Jak już informowaliśmy, o godz. 14 zbiera się Zarząd Krajowy PO, który omówi sytuację związaną ze sporem wewnątrz Nowoczesnej wokół jednoczenia z PO.
[polecam:niezalezna.pl/248800-nowoczesna-nie-potrafi-sie-pogodzic-wiec-ich-sprawe-rozstrzygnie-zarzad-krajowy-po]

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PO #Nowoczesna #Platofrma Obywatelska #Koalicja Obywatelska #Sejm #polityka

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo