Sportowcy komentują seksistowski skandal na gali Złotej Piłki! Fala krytyki spływa na prowadzącego

Seksistowski skandal na gali wręczenia Złotej Piłki nie przeszedł bez echa u wielu znakomitych osobistości sportu. Sprzeciw wobec zachowania prowadzącego galę wyrazili m.in. polska piłkarka Katarzyna Kiedrzynek, jak również słynny tenisista Andy Murray.

Martin Solveig, współprowadzący galę
By TCJ - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=23320548

Gala, podczas której podano wyniki plebiscytu "France Football", odbyła się w poniedziałkowy wieczór. Po raz pierwszy w historii wręczono nagrodę dla najlepszej piłkarki, a otrzymała ją grająca na co dzień w Olympique Lyon Hegerberg.

Gdy triumfatorka Ligi Mistrzów i mistrzyni Francji skończyła swoje krótkie wystąpienie po odebraniu nagrody, współprowadzący uroczystość Solveig zwrócił się do niej: "Widziałaś, że przygotowałem małe świętowanie dla Kyliana Mbappe. Teraz zrobimy coś podobnego. Wiesz, jak się twerkuje?". Twerk to taniec polegający na rytmicznym potrząsaniu pośladkami.

Francuz, na którego spadła fala krytyki, szybko się zreflektował i przeprosił na Twitterze. Podkreślił, że był to z jego strony żart. "Być może kiepski" - dodał. Argumentacja Solveiga nie znalazła jednak zrozumienia u wielu osób, w tym m.in. u Andy'ego Murraya. Zdobywca trzech tytułów wielkoszlemowych w singlu i były lider światowego rankingu skomentował sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Do wszystkich, którzy sądzą, że ludzie przesadzają i że to był żart - nie był. Całe życie jestem związany ze sportem i poziom seksizmu jest niewiarygodny"

- zaznaczył.

Murray był pierwszym i jak na razie jedynym tenisistą ze światowej czołówki, który zatrudnił kobietę-trenera. Przez dwa lata współpracował z Francuzką Amelie Mauresmo. Wcześniej wypowiedziała się na ten temat w sieci także m.in. reprezentantka Polski Katarzyna Kiedrzynek.

"Wiem już, czym zajmę się po piłce... walką z seksizmem! Co za dramat wstyd i hańba. Szkoda, że Modrica nie poprosili o zakręcenie tyłkiem albo i czym innym! Tak wielki moment w piłce kobiecej zepsuty przez dumnego z siebie i zacofanego faceta"

- oświadczyła bramkarka Paris St. Germain

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andy Murray #Złota Piłka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo