Nowoczesna nie potrafi się pogodzić, więc ich sprawę rozstrzygnie... zarząd krajowy PO!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Politycy Nowoczesnej mają problem z wypracowaniem wspólnego stanowiska dotyczącego klubowej przynależności, więc o ich sprawie debatował będzie... zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. To nie żart, posiedzenie zaplanowano już niedługo!

Dziś o godz. 14.00 zbiera się Zarząd Krajowy PO w związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z apelem grupy posłów Nowoczesnej o powołanie wspólnego klubu PO i Nowoczesnej.

- poinformował Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

Problem w tym, że Nowoczesna... sama nie może zdecydować się, czy chce wspólnego klubu parlamentarnego, czy nie.

Dziś rano zebrało się prezydium klubu Nowoczesnej. Podczas posiedzenia przyjęto uchwałę popierającą utworzenie wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Pod dokumentem podpisały się trzy osoby: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz członkowie prezydium klubu Marek Sowa i Paweł Kobyliński. Prezydium liczy siedem osób, ale w posiedzeniu uczestniczyły tylko cztery. Następnie uchwałę przyjętą przez prezydium klubu... odrzucili posłowie tej partii.

Skoro Nowoczesna nie może sama zdecydować się na wspólne stanowisko, to ich sprawami... zajmie się Platforma Obywatelska. Pozostaje tylko czekać do godziny 14.00 na dalszy rozwój wypadków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wzięła pigułkę poronną - lekarz uratował dziecko. Teraz grozi mu... więzienie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/trestletech

  

Czy za uratowanie życia dziecka można iść do więzienia? Ta historia pokazuje, że tak. Argentyńskiemu lekarzowi grożą dwa lata pozbawienia wolności, bo uratował dziecko pacjentki, która wzięła pigułkę poronną. Sąd uznał jednak, że lekarz postępując w ten sposób nie dopełnił obowiązków służbowych.

Historia rozpoczęła się, gdy do szpitala w Cipoletti zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że zażyła pigułkę poronną, gdyż jej dziecko jest wynikiem gwałtu. Ordynator szpitala dr Leandro Rodríguez Lastra podjął jednak decyzję o uratowaniu dziecka. Urodziło się ono w 35 tygodniu ciąży i trafiło do adopcji. 

[polecam:https://niezalezna.pl/257163-w-glowie-sie-nie-miesci-demokratka-chce-mozliwosci-aborcji-w-chwili-porodu]

Choć dziewczynka jest zdrowa i ma już dwa lata sprawa ta trafiła przed oblicze sądu, a lekarza oskarżono o niedopełnienie obowiązków służbowych.

Dr Leandro Rodríguez Lastra oświadczył, iż postąpił zgodnie ze składaną przez siebie przysięgą lekarską. Podkreślał ponadto, że zażyte przez pacjentkę tabletki mają zastosowanie tylko na wczesnym etapie ciąży

- podaje dorzeczy.pl.

Te tłumaczenia nie przekonały jednak sądu, który uznał medyka za winnego zarzucanych mu czynów. Nie ogłoszono jeszcze wymiaru kary, ale grożą mu nawet dwa lata więzienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl